تبیان، دستیار زندگی
«ای نور چشمم، ای مریم پاك، بار دیگر مسیح به صلیب كشیده نخواهد شد، (چون) فرزندان زهرا(س) آمده اند.»
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فرزندان زهرا(س) چهره واقعی اسلام را نشان دادند

«ای نور چشمم، ‌ای مریم پاك، بار دیگر مسیح به صلیب كشیده نخواهد شد، (چون) فرزندان زهرا(س) آمده‌اند.»

بخش فرهنگ پایداری تبیان
مدافع حرم

«ای نور چشمم، ‌ای مریم پاك، بار دیگر مسیح به صلیب كشیده نخواهد شد، (چون) فرزندان زهرا(س) آمده‌اند.» گفته می‌شود این جمله یك دختر مسیحی (ظاهراً اهل لبنان) است كه در فضای مجازی منتشر شده و دست به دست می‌شود. جمله‌ای پرمعنی كه واقعیات موجود در جبهه مقاومت اسلامی را به وضوح نمایان می‌سازد.

همین چند وقت پیش بود كه تصاویر رزمندگان مدافع حرم در حالی منتشر شد كه مشغول پاكسازی یكی از كلیساهای ویران شده توسط تروریست‌ها بودند. عكس‌هایی كه با زبان بی‌زبانی چهره واقعی اسلام را به نمایش می‌گذاشتند. تصاویری كه می‌گفتند اسلام نه آن چیزی است كه گروه‌های تروریستی سعی در نشان دادنش دارند. اسلام واقعی را باید در عطوفت، مهربانی و جوانمردی مردانی جست كه با سربندهای یازهرا(س) و یاحسین(ع) وجب به وجب سرزمین‌های اسلامی را از لوث وجود فرزندان شیطانی وهابیت و جاهلیت پاك می‌كنند.

اگر فراموش نكرده باشیم زمانی شبهه‌ای در میان برخی از هموطنان‌مان رایج شده بود كه «مگر دشمنان ما در جبهه مقاومت اسلامی مسلمان نیستند؟ مگر آنها موقع درگیری‌ها تكبیر سر نمی‌دهند و شعائر اسلامی را روی پرچم‌های شان نمی‌نویسند؟» نظیر چنین حرف‌هایی در مقاطعی از جنگ تحمیلی هم رایج شده بود. قبل از عملیات رمضان شب‌نامه‌هایی توزیع می‌شد به این مضمون كه عراق یك كشور اسلامی است و ورود ما به خاك آن كشور، تعدی به سرزمین‌های اسلامی محسوب می‌شود!

اگرچه پاسخ همه این شبهات را تاریخ در ماجرای جنگ صفین و قرآن‌های بر سر نیزه داده بود اما در دوره معاصر نیز كافی بود یك مدت از استیلای تروریست‌ها بر مناطق مسكونی عراق و سوریه بگذرد تا چهره واقعی كسانی كه خود را سلفی می‌نامیدند و ریشه در وهابیت داشتند، نمایان شود. در واقع مرز بین حق و باطل در عملكرد دو طرف درگیری كاملاً مشخص است. در جنگ تحمیلی اگر صدام عفلقی خودش را مدافع كشورهای اسلامی در برابر اسرائیل نشان می‌داد، همزمان به كشوری حمله می‌كرد كه تمام‌قد علیه رژیم صهیونیستی ایستاده بود. یا وقتی كه بعثی‌ها به بمباران شیمیایی شهرهای بی‌دفاعی چون سردشت و حلبچه پرداختند، مشخص شد این رفتارهای ددمنشانه تا چه حد با آموزه‌های قرآنی تفاوت دارد.

در موضوع آزادسازی شهر موصل شاهد بودیم كه چطور ارتش عراق و خصوصاً نیروهای حشد الشعبی كه بسیجیان این كشور محسوب می‌شوند، نه تنها هیچ تعرضی به زنان و غیرنظامی‌ها صورت ندادند، بلكه آن عده از دختران ایزدی در بند داعشیان را نیز آزاد كردند و با عزت و احترام با آنها برخورد می‌كردند.

در جبهه دفاع از حرم كه دیگر تروریست‌ها بی‌ریا و بی‌محابا چهره اصلی خود را از همان آغاز به نمایش گذاشتند و تنها زمان نیاز بود تا واقعیت این قضیه برای همگان مشخص شود. در واقع جمله این دختر مسیحی كه وزیر سابق محیط زیست لبنان را هم به تحسین واداشت و بازنشر این جمله توسط همین وزیر سبب شهرتش شد، تنها گوشه‌هایی از واقعیات موجود را نشان می‌دهد. چند وقت پیش بود كه یكی از رزمندگان مدافع حرم می‌گفت در ملاقات با مردم منطقه‌ای از سوریه كه دشمنی دیرینه‌ای با رژیم اسدها (حافظ اسد و بشار اسد) دارند، پی به واقعیات جالبی برده است. به گفته این رزمنده، مردم آن نواحی هرچند با بشار اسد مخالف هستند، اما می‌گویند طی چند سال جنگ در سوریه دریافته‌اند كه طرف حق كدام است و طرف باطل كدام. «بشار اسد و متحدانش هر چه باشند لااقل سر نمی‌برند.»

در موضوع آزادسازی شهر موصل شاهد بودیم كه چطور ارتش عراق و خصوصاً نیروهای حشد الشعبی كه بسیجیان این كشور محسوب می‌شوند، نه تنها هیچ تعرضی به زنان و غیرنظامی‌ها صورت ندادند، بلكه آن عده از دختران ایزدی در بند داعشیان را نیز آزاد كردند و با عزت و احترام با آنها برخورد می‌كردند.

مقوله «دفاع از حرم» جهان اسلام را در آزمونی سخت قرار داد. آنهایی كه شیعیان را به جهت تأسی به قیام اباعبدالله(ع) و عاشورای حسینی جنگ‌طلب معرفی می‌كردند، حالا اگر اندكی وجدان داشته باشند، باید اذعان كنند كدام طرف است كه با بریدن سرها، ویران كردن كلیساها و حتی مساجد (مثل منفجر كردن مسجد بزرگ موصل)، تجاوز به زنان و كشتار كودكان و غیرنظامی‌ها، سعی در تخریب چهره اسلام دارد. در مقابل چه كسانی هستند كه با رزم مردانه خود، علاوه بر نقش برآب كردن توطئه استكبار و صهیونیسم جهانی، تن و جان خود را سپر بلای مردم بیگناه می‌سازند. رزمندگانی كه حتی برای نجات دادند پیروان سایر ادیان و حفظ شعائر مورد احترام‌شان، جان خود را فدا می‌سازند.

تاریخ در خصوص جنگ صفین گفت كه عمروعاص و معاویه اسلام را تا آنجا قبول داشتند كه منافع‌شان را تأمین كند. اكنون نیز تاریخ اگر اندك وجدانی داشته باشد، باید به صعوبت خادمین جعلی حرمین شریفین اذعان كند و در مقابل اسم مجاهدانی را در لوح زرینش به ثبت برساند كه با نام فاطمیون و زینبیون و حیدریون، اسلام واقعی را به جهانیان معرفی کردند.


منبع: روزنامه جوان