تبیان، دستیار زندگی
سفیر عربستان در آمریکا با طرح ادعاهایی خصمانه علیه کشورمان مدعی شد ما از استقلال عراق حمایت می کنیم اما ایران می خواهد که عراق از این کشور پیروی کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ادعای سفیر ریاض در واشنگتن علیه ایران

سفیر عربستان در آمریکا با طرح ادعاهایی خصمانه علیه کشورمان مدعی شد ما از استقلال عراق حمایت می‌کنیم اما ایران می‌خواهد که عراق از این کشور پیروی کند.

بخش سیاست تبیان

ادعای سفیر ریاض

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، خالد بن سلمان سفیر جدید ریاض در واشنگتن در گفت‌وگو با روزنامه واشنگتن پست در پاسخ به سوالی درباره‌ روابط آمریکا و عربستان گفت: روابط این دو کشور در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ پیشرفت قابل توجهی داشته است.

وی مدعی شد: رئیس جمهور ترامپ مصمم است تا با متحدان خود در منطقه برای مقابله با  نفوذ  ایران و تروریسم مقابله کند. ما از سیاست‌های کنونی در منطقه رضایت داریم. این دیپلمات سعودی در بخش دیگری از این گفت و گو با اشاره به اینکه تفرقه افکنی همواره به تروریسم منجر می‌شود مدعی شد که ایران از عراق می‌خواهد تا از این کشور پیروی کند. اما ریاض از استقلال عراق حمایت می‌کند.

بن سلمان همچنین در ادامه ادعاهای خود درباره‌ روس‌ها گفت که آنها باید سلاح‌هایشان را به زمین بگذارند و بخشی از یمن باشند نه ایران. این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که مقامات کشورمان همواره تاکید می‌کنند ایران هیچ دخالتی درامور داخلی دیگر کشورها ندارد و سرنوشت کشورها باید به دست ملت‌های‌شان تعیین شود. اما آمریکا و متحدان منطقه‌ای اش از جمله عربستان با طرح این ادعاهای واهی و خصمانه علیه ایران تلاش می‌کنند تا روی این واقعیت که سیاست‌های مداخله جویانه و جنگ طلبانه این کشورها اصلی‌ترین عامل تفرقه و ظهور و توسعه تروریسم در منطقه و جهان است سرپوش بگذارند.


منبع: ایسنا