تبیان، دستیار زندگی
«سنگر کمین، شناور»، شامل زندگی نامه، وصیت نامه، خاطرات خانواده و همرزمان شهدای اطلاعات سپاه استان بوشهر است که از سوی انتشارات موعود اسلام منتشر شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

یادی از شهدای اطلاعات سپاه بوشهر در «سنگر کمین، شناور»

«سنگر کمین، شناور»، شامل زندگی‌نامه، وصیت‌نامه، خاطرات خانواده و همرزمان شهدای اطلاعات سپاه استان بوشهر است که از سوی انتشارات موعود اسلام منتشر شد.

بخش کتاب و کتاب خوانی تبیان
سنگر کمین، شناور

زندگی‌نامه، وصیت‌نامه، خاطرات خانواده و همرزمان شهدای اطلاعات سپاه استان بوشهر در کتابی با عنوان «سنگر کمین، شناور» به همت اسماعیل ماهینی گردآوری و تدوین شده و از سوی انتشارات موعود اسلام به سفارش و همکاری هیات رزمندگان اسلام استان بوشهر منتشر شده است. کتاب در دو جلد چاپ شده که در هر جلد تعدادی از شهدای اطلاعات سپاه استان بوشهر معرفی شده‌اند.

سرتیپ دوم پاسدار، فتح‌الله جمیری، فرمانده‌ سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در مقدمه کتاب نوشته است: «ما امروز بیش از هر زمان دیگر، به نعمت بی‌‌بدیل وجود شهدای گرانقدر نیازمندیم. امروز که دشمنان اسلام و انسانیت با تمام توان و امکانات خود به نبرد با دین، فرهنگ و هویت و پیشینه‌ افتخارآمیز دینی و ملی ما آمده و به عبارتی، جنگ تمام‌عیار فرهنگی را علیه ما به راه انداخته‌اند، تمسک به نام و یاد شهدا و نگاهی دگربار به سیره‌ زندگانی آن‌ها، فرصت مغتنمی است تا از رهگذر آن بتوانیم به مقابله موثر و پیروزمندانه با این تهدیدات که اصطلاحا تهدیدات نرم نامیده می‌شوند، بپردازیم.

امروز که تمام صحنه‌های زندگی فردی و اجتماعی ما عملا به خط مقدم مقابله با تهدیدات نرم دشمنان تبدیل شده، فرد فرد جامعه، آماج تهاجمات بی‌امان فرهنگی قرار گرفته‌اند، هیچ راهکاری مطمئن‌تر و نتیجه‌بخش‌تر از اشاعه و ترویج ارزش‌های والای شهیدان والامقام به‌عنوان الگوهای موفق و برجسته‌ حیات انسانی وجود ندارد. لذا هر تلاش مدبرانه و فکورانه‌ای در این راه، پسندیده و شایسته‌ پشتیبانی و تقدیر است. انتشار کتاب حاضر نیز کوشش ارزشمندی در همین راستا است.»

زندگی‌نامه، وصیت‌نامه، خاطرات خانواده و همرزمان شهدای اطلاعات سپاه استان بوشهر در کتابی با عنوان «سنگر کمین، شناور» به همت اسماعیل ماهینی گردآوری و تدوین شده و از سوی انتشارات موعود اسلام به سفارش و همکاری هیات رزمندگان اسلام استان بوشهر منتشر شده است.

کتاب حاضر، 9 شهید اطلاعات سپاه استان بوشهر به نام‌های «حسین احمدی»، «قاسم نبوی»، «علی بختیاری آزاد»، «اسدالله بهادری»، «مختار دهباشی»، «ماشاالله جباری»، «ناصر خدری»، «محمد نوربخش» و «حسن وردیانی» را روایت می‌کند. خاطرات در قالب داستانی کوتاه از زبان خانواده یا فامیل و دوستان آن‌ها روایت می‌شود و نامه‌ها یا مناجات‌نامه‌هایی که از این شهیدان بزرگوار به‌جا مانده به همراه وصیت‌نامه آن‌ها ضمیمه هر بخش شده است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «با خودم عهد بستم که تا مهدی نیاید از این محل تکان هم نخورم و آنچنان این پیمان در دلم قوی بود که گویی همه چیزم را بر سر این پیمان نهاده‍‌ام. مجنون شده بودم، طوری‌که دیگر به هیچ چیز جز لقای دوست فکر نمی‌کردم و دیدار دوست را هم فقط در انتظار مهدی نشستن می‌دیدم. یادم به امر فرمانده افتاد که گفته بود که کسی که می‌خواهد برود از دشمن اطلاعات بیاورد، باید قید همه چیز خود را بزند. جان، مال، پدر، مادر ... و حتی دوست. ولی به خود گفتم فرمانده اشتباه گفته، آیا اگر خودش اینجا بود از مهدی می‌گذشت و منتظر او نمی‌ماند؟...»

جلد دوم کتاب «سنگر کمین، شناور» در 210 صفحه با شمارگان یک‌هزار نسخه به بهای 11 هزار تومان از سوی انتشارات موعود اسلام روانه بازار کتاب شده است.

منبع: ایبنا