تبیان، دستیار زندگی
به دنبال انتشار اخباری درباره تغییر در رویکردهای ریاض در قبال آینده بشار اسد، کابینه عربستان در بیانیه ای تاکید کرد، موضع این کشور درخصوص سوریه تغییر نکرده و اسد در آینده سوریه جایی ندارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ریاض: اسد در آینده سوریه جایی ندارد

به دنبال انتشار اخباری درباره تغییر در رویکردهای ریاض در قبال آینده بشار اسد، کابینه عربستان در بیانیه‌ای تاکید کرد، موضع این کشور درخصوص سوریه تغییر نکرده و اسد در آینده سوریه جایی ندارد.

بخش سیاست تبیان

تغییر در رویکردهای ریاض در قبال آینده بشار اسد

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، کابینه عربستان در این بیانیه که در پی نشست اخیرش صادر شد ضمن رد اخبار منتشر شده در این خصوص تاکید کرد، موضع این کشور درخصوص بحران سوریه تغییری نکرده و بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در آینده این کشور هیچ جایی ندارد.

این بیانیه پس از آن صادر شد که اخباری درباره تغییرات چشمگیر در رویکردهای عربستان در قبال سوریه منتشر شد مبنی بر این که عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان به مخالفان سوری اعلام کرده بشار اسد ماندنی است. این خبر که توسط یک منبع در مخالفان سوری فاش شد در واقع چرخشی گسترده در رویکردهای ریاض نسبت به بحران چند ساله سوریه محسوب می‌شود.

در همین راستا، خبرگزاری "واس" عربستان اعلام کرد، عواد العواد، وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی پس از پایان جلسه کابینه به ریاست محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان گفت: کابینه بر موضع ثابت عربستان درباره بحران سوریه و حل و فصل آن براساس اصول بیانیه ژنو ۱ و قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت مبنی بر تشکیل دولت انتقالی جهت اداره امور، تدوین قانون اساسی جدید در سوریه و تدارک برگزاری انتخابات درخصوص اوضاع آینده این کشور که در آن "بشار اسد هیچ جایی ندارد"، تاکید کرد.


منبع: ایسنا