تبیان، دستیار زندگی
شب گذشته ساعت ده و نیم به وقت محلی، یکی از برج های مسکونی در جزیره مصنوعی Palm Jumeirah دبی دچار حریق شد. به گفته شاهدان ده طبقه از این مجتمع مسکونی در آتش سوخته است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آتش سوزی در برج های دبی

شب گذشته ساعت ده و نیم به وقت محلی، یکی از برج های مسکونی در جزیره مصنوعی "Palm Jumeirah" دبی دچار حریق شد. به گفته شاهدان ده طبقه از این مجتمع مسکونی در آتش سوخته است.

بخش اجتماعی تبیان
آتش سوزی در برج های دبی

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری ایران آنلاین، یکی دیگر از بلندترین برجهای مسکونی دوبی در اوایل بامداد جمعه دچار آتش سوزی شد و صدها تن از ساکنان این برج ۳۳۷ متری را وادار به فرار از آپارتمانهای خود کرد.

این دومین بار طی دو سال گذشته است که این برج ۷۹ طبقه که اتفاقا «برج شعله» نام دارد، آتش می گیرد.

در پی بروز حریق، ساختمان تخلیه شد. گزارشی از جراحت افراد یا علت آتش سوزی منتشر نشده است.

یکی از ساکنان این برج بنام جورج در گفتگو با خبرگزاری رویترز گفت: «ما خوابیده بودیم که صدای زنگ هشدار آتش بلند شد و مردم جیغ می زدند. به سمت پله ها دویدیم. ده دقیقه طول کشید که از طبقه پنجم به پایین برسیم.»

مقامات دفاع شهری دوبی گفتند که واحدهای آتش نشانی در حدود ساعت چهار بامداد بوقت محلی (دوازده نیمه شب بوقت گرینویچ) حریق را فرونشاندند و در حال سرد کردن ساختمان هستند. دولت اعلام کرده است در تلاش برای فراهم آوردن سرپناه برای ساکنان است.

این حادثه بار دیگر پرسشهایی را درباره ایمنی مواد مورد استفاده در نمای ساختمانهای بلند در سراسر جهان مطرح می کند. تحقیق درباره مدیریت برج شعله پس از آتش سوزی دو سال پیش نشان داد اکثر صدمات آتش سوزی متوجه روکار ساختمان و صفحاتی است که از آنها برای تزیین یا عایق سازی استفاده شده است.


منبع: خبرگزاری ایران آنلاین