تبیان، دستیار زندگی
ند به دنبال گسترش حملات نظامی و روانی رژیم صهیونیستی ، دبیركل حزب‌الله لبنان، روز یكشنبه در پیامی تلوزیونی اعلام كرد: جهان اسلام باید از شرائط كنونی استفاده كند و یكپارچه علیه دشمن مشترك مسلمانان قیام كنند.  به گ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سید حسن نصر الله: جهان اسلام از فرصت بدست آمده برای رویارویی با دشمن مشترك مسلمانان استفاده كند

به دنبال گسترش حملات نظامی و روانی رژیم صهیونیستی ، دبیركل حزب‌الله لبنان، روز یكشنبه در پیامی تلوزیونی اعلام كرد: جهان اسلام باید از شرائط كنونی استفاده كند و یكپارچه علیه دشمن مشترك مسلمانان قیام كنند.

به گزارش رسا به نقل از المنار، سید حسن نصرالله در این نوار ویدئویی كه دیروز پخش شد، اظهار داشت: حزب‌الله لبنان در تمام سیاست‌های خود كاملا روشن عمل كرده است و ما از همان روز اول و آغاز درگیری‌ها با اسراییل اعلام كردیم كه درصدد هدف قرار دادن غیر نظامیان نیستیم.

وی هم چنین افزود: در آغاز این بحران حزب‌الله لبنان سعی كرد كه با هدف قرار دادن اماكن نظامی، از هدف قرار گرفتن هرگونه غیر نظامی اسراییلی جلوگیری به عمل آورد و انتظار داشت كه اسراییل به روشنی این پیام را دریافت كند. اما متاسفانه دشمن صهیونیست كه عاجز از مقابله با نیروهای مقاومت اسلامی بود، مناطق مسكونی را هدف قرار داد.

سید حسن نصرالله ادامه داد: به‌رغم آن‌كه در آغاز این جنگ، ما صبر پیشه كردیم و فقط مناطق نظامی را هدف حملات موشكی خود قرار ‌دادیم، اما رژیم صهیونیستی هم‌چنان به سیاست خود در هدف قرار دادن شهروندان غیرنظامی لبنانی ادامه داد.

سید حسن نصرالله افزود: نیروهای دشمن صهیونیستی حتی تلاش كردند كه قدرت خود را در ورود به خاك لبنان امتحان كنند اما شب گذشته نیروهای مقاومت اسلامی توانستند در منطقه‌ی شبعا با درگیری با كماندوهای اسراییلی، دو تانك را منهدم كنند و نیروهای دشمن با عجز و ناتوانی كامل مجبور به عقب‌نشینی شدند كه البته قابل ذكر است تانك‌های منهدم شده‌ی دشمن كاملا پیشرفته بودند.

وی گفت: حتی زمانی كه ما توانستیم با استفاده از فن‌آوری نظامی پیشرفته‌ی خود، ناو جنگی اسراییل را هدف قرار دهیم، باز هم درصدد هدف قرار دادن غیرنظامیان اسراییلی نبودیم و تنها می‌خواستیم كه به اسراییل هشدارهای لازم را بدهیم اما متاسفانه دیدیم كه دشمن صهیونیست بار دیگر پیام ما را معكوس دریافت كرد و با حمله به مناطق مختلف لبنان، به‌خصوص روستاها منجر به شهادت ده‌ها شهروند غیرنظامی لبنان شد و فاجعه‌ی دلخراش روستای مروحین نیز در راس این حملات جنایتكارانه بود.

دبیركل حزب‌الله لبنان گفت: پس از آن‌كه دیدیم اسراییل حملات گسترده‌ی خود را به مناطق غیرنظامی لبنان گسترش می‌دهد، ما نیز بار دیگر وعده‌های خود را محقق ساختیم و شهر بزرگ و مركزی اسراییل یعنی حیفا را هدف حملات موشكی قرار دادیم اما باز هم به فكر غیرنظامیان بودیم و به‌رغم آن‌كه می‌توانستیم به راحتی مراكز پتروشیمی و میكروبی این شهر را هدف قرار بدهیم، اما چون می‌دانستیم این اقدام ما منجر به وقوع یك حادثه‌ی تلخ انسانی می‌شود، این كار را نكردیم. پیام ما به اسراییل این است كه ما با استفاده از سلاح‌های خود، در حیفا و برخی مناطقی اسراییلی دورتر از حیفا، می‌خواستیم فقط از حماقت و دیوانگی برخی از اعضای دولت اسراییل جلوگیری به عمل آوریم و دولت دیوانه‌ی اسراییل باید بداند همان‌طور كه اسراییل بدون هیچ حد و مرزی و بدون توجه به هیچ خط قرمزی غیرنظامیان لبنانی و مناطق اقتصادی این كشور را هدف قرار می‌دهد، حزب‌الله لبنان نیز خود را محدود به هیچ مرزی نخواهد كرد و در آینده‌ی نزدیك شاهد تحقق بسیاری از وعده‌های حزب‌الله لبنان خواهیم بود.

سید حسن نصرالله خطاب به ملت لبنان گفت: ملت لبنان بداند ما هنوز قدرت و توانایی كامل خود را در اختیار داریم و هنوز می‌توانیم به صورت دقیق و منظم به مقابله با دشمن بپردازیم. ملت لبنان و دیگر نیروهای مقاومت اسلامی باید بدانند اسراییل برای دامن زدن به جنگ‌های روانی از گفتن هیچ دروغی كوتاهی نخواهد كرد و تا كنون بسیاری از دروغ‌های این دولت صهیونیستی نه تنها برای ملت لبنان، بلكه برای مردم اسراییل نیز فاش شده است.

وی افزود: اسراییل در روز اول حملات خود به لبنان اعلام كرد تمام مناطق هدف قرار داده شده از سوی جنگنده‌های اسراییلی، انبارهای سلاح و موشك حزب‌الله لبنان بود. اما اندكی پس از آن برای تمام رسانه‌های خبری روشن شد كه جنگنده‌های اسراییلی چیزی جز مناطق مسكونی مردم غیرنظامی مناطق جنوبی لبنان را هدف قرار نداده بودند. اسراییل باید بداند تمام سلاح‌هایی كه از وجود آنها نگران است و به دنبال هدف قرار دادن آنها است، هنوز هم باقی هستند و حزب‌الله لبنان چیزی جز مقدار اندكی از این سلاح‌ها را در جنگ خود با اسراییل به كار نبرده است.

سید حسن نصرالله گفت: اسراییل به مردم خود گفته بود كه حزب‌الله لبنان چیزی بیش از 50 یا 100 موشك در اختیار ندارد و امروز مردم اسراییل به وضوح توانستند ببینند كه با چه دولتی سر و كار دارند؛ دولتی كه حتی نمی‌تواند كوچك‌ترین پیش‌بینی از قدرت نظامی حزب‌الله داشته باشد.

دبیركل حزب‌الله لبنان هم‌چنین افزود: اسراییل این جنگ را انتخاب كرد و دامنه‌ی این جنگ را گسترش داد. پس باید در انتظار پیامدهای آینده‌ی آن باشد؛ زیرا ما با تمام آمادگی و قدرت خود وارد میدان جنگ شده‌ایم.

دبیركل حزب‌الله لبنان افزود: نقطه‌ی قدرت ما در مقابل دشمن آن است كه این دشمن نمی‌تواند كوچك‌ترین پیش‌بینی از قدرت ما داشته باشد و نیز یكی دیگر از نقاط قوت ما آن است كه دشمن صهیونیست نمی‌تواند در حصار امنیتی ما نفوذ كند.

وی تاكید كرد: ‌ما هنوز در اول راه هستیم و هنوز صهیونیست‌ها تحقق بسیاری از وعده‌های ما را ندیده‌اند و امروز و در این لحظه با صداقت كامل به آنها می‌گویم حالا كه شما این جنگ را انتخاب كرده‌اید و بی‌پروا روستاها و شهرهای ما را هدف قرار می‌دهید، در انتظار مقابله به مثل حزب‌الله باشید.

سید حسن نصرالله با اشاره به سیاست برخی از مسوولان دولت اسراییل جهت به اشغال در آوردن مجدد لبنان توسط اعزام گروه‌های چریكی صهیونیست به مناطق مرزی گفت: اسراییل به خوبی می‌داند كه نیروهای مقاومت اسلامی در تمام مناطق مرزی لبنان با اسراییل مستقر هستند و در صورتی كه دولت اسراییل درصدد عملی ساختن چنین تئوری‌ای باشد، باید بگوییم بی‌تردید این سیاست تنها به سود و نفع حزب‌الله لبنان خواهد بود و بی‌شك پیروز این میدان حزب‌ا‌لله است.

وی تاكید كرد: اسراییل به خوبی می‌داند كه نیروهای مقاومت اسلامی در این مرزها مستقر هستند كه تشنه‌ی مقابله با سربازان اسراییلی هستند و بی‌صبرانه منتظر رویارویی با آنها می‌باشند. بنابراین در صورتی كه اسراییل درصدد عملی كردن این سیاست باشد، بی‌شك این سیاست در پایان منجر به شكست سخت نیروهای اسراییلی و پیروزی قاطع حزب‌الله خواهد شد.

دبیركل حزب‌الله لبنان تاكید كرد: ما در سابق به اسراییل وعده داده بودیم كه شاهد شگفتی‌های قدرت حزب‌الله لبنان در سطح دریا خواهد بود و این وعده‌ی ما محقق شد و امروز و در این لحظه به اسراییل می‌گویم باید در انتظار شگفتی‌های حزب‌الله لبنان در سطح زمین باشد و این وعده‌ی من دیری نخواهد كشید كه محقق خواهد شد.

سید حسن نصرالله هم‌چنین با اشاره به اتهامات رژیم صهیونیستی مبنی بر این‌كه نیروهای ایرانی در هدف قرار دادن ناو جنگی اسراییل دست داشته‌اند و حزب‌الله لبنان با كمك این نیروها توانسته است این ناو را منهدم سازد، گفت: چگونه ممكن است زمانی كه هواپیماهای اطلاعاتی اسراییل بر فراز آسمان لبنان به پرواز درآمده‌اند و هیچ چیزی از چشم عناصر اطلاعاتی دولت اسراییل مخفی نمی‌ماند، ایرانی‌ها از سواحل لبنان یا از خارج آن بتوانند ناو جنگی اسراییل را هدف قرار دهند؟ همه می‌دانند كه اسراییل تنها و تنها برای تضعیف روحیه‌ی مقاومت لبنان این‌گونه جنگ‌های روانی را دامن می‌زند و مطمئنا اسراییل امروز ایران را متهم كرده است و فردا می‌گوید برخی از عناصر وابسته به كره‌ی شمالی یا كشور دیگری به حزب‌الله لبنان كمك كردند كه فلان منطقه‌ی نظامی تل‌آویو را هدف قرار دهد. این‌گونه جنگ‌های روانی جزئی از دروغ‌های دولت اسراییل است كه بتواند به جهان بگوید حزب‌الله لبنان و مقاومت لبنان فاقد هرگونه قدرت لازم برای رویارویی با نیروهای صهیونیست است اما من به اسراییل و تمام جهان می‌گویم تمام افرادی كه با اسراییل می‌جنگند و تمام افرادی كه مناطق حساس اسراییل را هدف قرار می‌دهند لبنانی‌الاصل و از خانواده‌های لبنانی هستند و حزب‌الله لبنان با تكیه به توانایی دستان نیرومند فرزندان لبنانی خود، دشمن را با شكست تلخی مواجه خواهد ساخت.

دبیركل حزب‌الله لبنان هم‌چنین خطاب به كشورهای عربی و نیز ملت‌های اسلامی گفت: من می‌خواهم كشورهای عربی منطقه و كشورهای اسلامی را تنها و تنها با یك واقعیت روبه‌رو سازم و قصد من درخواست كمك از این كشورها چه در سطح مادی، چه سیاسی، چه نظامی و حتی حمایت رسانه‌یی نیست.

وی افزود: امروز كشورهای عربی، خود اعتراف كرده‌اند كه روند صلح در منطقه شكست خورده است و آنها از درمان این امر عاجزند. من امروز به آنها می‌گویم به خاطر آخرت خود اگر اعتقادی به آخرت دارید و به خاطر دنیای خود و به خاطر آینده‌ی فرزندان خود از فرصت تاریخی به دست آمده جهت مقابله با اسراییل استفاده كنید؛ زیرا اگر اسراییل بتواند مقاومت اسلامی در لبنان را شكست بدهد، ضربه‌ی سخت و تلخ این موضوع متوجه كشورهای عربی و منطقه خواهد شد؛ زیرا در آن زمان است كه دخالت‌های اسراییل و آمریكا در امور داخلی این كشورها افزایش خواهد یافت و این كشورها با تهاجم گسترده‌ی فرهنگی و غیره مواجه خواهند شد.

وی تاكید كرد: امت عربی و امت اسلامی امروز در برابر یك فرصت تاریخی بزرگ جهت اتحاد و شكست دشمن صهیونیست قرار دارند و من اگر بگویم از این فرصت تاریخی به دست آمده استفاده كنید، مبالغه نكرده‌ام؛ زیرا ما در گذشته با امكانات محدود توانستیم در رویارویی با اسراییل، بزرگ‌ترین پیروزی را در تاریخ ملت خود به ثبت برسانیم و امروز تمام كشورهای عربی و اسلامی این فرصت بزرگ را دارند كه این امر را به واقعیت مبدل كنند.

سید حسن نصرالله در پایان سخنان خود گفت: حزب‌الله لبنان و ملت لبنان چه بخواهند و چه نخواهند، نقش كل امت اسلامی را در برابر اسراییل ایفا می‌كنند اما این‌كه این امت اسلامی كجا است و چه می‌كند جای سخن است اما عزیزان ما بدانند كه با توكل به خدا و اراده‌ی شكست‌ناپذیر، پیروزی را نصیب این امت اسلامی خواهیم كرد.