تبیان، دستیار زندگی
کره شمالی امروز (دوشنبه) متعهد شد تا علاوه بر تقویت زرادخانه اتمی خود انتقامی هزار برابر سخت تر علیه آمریکا داشته باشد و به تحریم های سازمان ملل که به دلیل آزمایش موشک های بالستیک پیونگ یانگ است، پاسخ دهد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

واکنش کره‌شمالی به تحریم‌های جدید سازمان ملل

کره‌شمالی امروز (دوشنبه) متعهد شد تا علاوه بر تقویت زرادخانه اتمی‌ خود انتقامی "هزار برابر" سخت‌تر علیه آمریکا داشته باشد و به تحریم‌های سازمان ملل که به دلیل آزمایش موشک‌های بالستیک پیونگ‌یانگ است، پاسخ دهد.

بخش سیاست تبیان

تحریم‌های جدید سازمان ملل

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، هشدار کره‌شمالی دو روز پس از آن مطرح شد که شورای امنیت به اتفاق آراء تحریم‌های جدیدی برای مجازات کره‌شمالی در نظر گرفت که شامل منع صادرات زغال سنگ و سایر مواد به ارزش یک میلیارد دلار می‌شود. نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد قطعنامه پیش‌نویس کشورش را "بزرگترین بسته تحریم‌های اقتصادی" علیه کره‌شمالی توصیف کرد.

دولت کره‌شمالی در بیانیه‌ای این تحریم‌ها را "نقض شدید حاکمیت" این کشور خواند و علت آن را "توطئه آمریکا برای منزوی و خفه‌ کردن" خودش دانست.

در بیانیه پیونگ‌یانگ آمده است: تحریم‌های سازمان ملل متحد هرگز نمی‌تواند کشورمان را وادار به مذاکره بر سر برنامه اتمی و یا کناره‌گیری از تقویت قابلیت‌های هسته‌ای ما بکند. کره‌شمالی همچنین گفت "عدالت" را اجرا می‌کند اما توضیحی در این رابطه نداشت.


منبع: ایسنا