تبیان، دستیار زندگی
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مسیر برای توسعه همکاری ها میان دو کشور ایران و گامبیا فراهم است و امیدوارم دولت و پارلمان این کشور بتوانند از ظرفیت های مختلف ایران در حوزه تجاری و اقتصادی استفاده کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رئیس مجلس: همکاری با کشورهای آفریقایی جزء اصول سیاست خارجی ایران است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مسیر برای توسعه همکاری‌ها میان دو کشور ایران و گامبیا فراهم است و امیدوارم دولت و پارلمان این کشور بتوانند از ظرفیت‌های مختلف ایران در حوزه تجاری و اقتصادی استفاده کند.

بخش سیاست تبیان

علی لاریجانی

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، علی لاریجانی در دیدار با مومودو لامین سانه نایب رئیس مجلس گامبیا با اشاره به اهمیت گسترش روابط ایران و گامبیا گفت: همکاری با کشورهای آفریقایی جزو اصول سیاست خارجی ایران محسوب شده و در این میان گسترش تعاملات با کشور گامبیا در اولویت قرار دارد.

وی ادامه داد: خوشبختانه در شرایط کنونی مسیر برای توسعه همکاری ها میان دو کشور ایران و گامبیا فراهم است و امیدوارم دولت و پارلمان این کشور بتوانند از ظرفیت های مختلف ایران در حوزه تجاری و اقتصادی استفاده کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در سال های اخیر جمهوری اسلامی در حوزه های مختلف از جمله صنعت، معدن، کشاورزی، صنایع غذایی، صنایع دارویی و خدمات مهندسی به پیشرفت های چشمگیری دست یافته و می‌توان از این ظرفیت های بزرگ برای گسترش همکاری ها استفاده کرد.

لاریجانی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی علاقمند به گسترش همکاری های دو کشور ایران و گامبیا است، تصریح کرد: امیدوارم سفر هیات پارلمانی این کشور به تهران، زمینه‌ساز ارتقای سطح همکاری ها باشد.

در این دیدار همچنین مومودو لامین سانه نایب رئیس مجلس گامبیا با اشاره به جایگاه برجسته جمهوری اسلامی در عرصه منطقه و بین الملل گفت: حضور گسترده کشورها و مقامات خارجی در مراسم تحلیف ریاست جمهوری، نشان داد که آغوش ایران برای تعامل و همکاری با کشورهای دیگر باز است.

وی بر لزوم ارتقای سطح تعاملات اقتصادی، تجاری و سیاسی میان دو کشور ایران و گامبیا تاکید کرد و افزود: با توجه به ظرفیت های دو کشور انتظار می رود که همکاری های فیمابین گسترش یابد.


منبع: ایسنا