تبیان، دستیار زندگی
خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی امروز (دوشنبه) در پی دور جدید تحریم های سازمان ملل علیه کره شمالی گزارش داد، پیونگ یانگ در یک نشست کم سابقه میان وزرای امور خارجه دو کره پیشنهاد مذاکرات از جانب سئول را رد کرده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کره‌شمالی پیشنهاد مجدد کره‌جنوبی برای مذاکرات را رد کرد

خبرگزاری یونهاپ کره‌ جنوبی امروز (دوشنبه) در پی دور جدید تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی گزارش داد، پیونگ یانگ در یک نشست کم سابقه میان وزرای امور خارجه دو کره پیشنهاد مذاکرات از جانب سئول را رد کرده است.

بخش سیاست تبیان

مذاکرات

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، خبر مربوط به این نشست کوتاه که در حاشیه اجلاس سازمان آ.سه‌.آن در شهر مانیل انجام شد در حالی اعلام شده که مون جائه این، رئیس‌جمهور کره‌ جنوبی در اظهاراتی خواهان حل و فصل صلح آمیز تنش‌ها در شبه جزیره کره شد. مون جائه این در گفت‌وگوی تلفنی با دونالد ترامپ گفت: کره‌ جنوبی نمی‌تواند اجازه بروز یک جنگ دیگر در شبه جزیره کره بعد از جنگ سال ۱۹۵۰ – ۱۹۵۳ را بدهد.

در همین حال خبرگزاری یونهاپ گزارش داد: کانگ کیونگ وها، وزیر امور خارجه کره‌ جنوبی روز یکشنبه در جریان اجلاس آ.سه‌.آن با همتای کره شمالی خود یعنی ریونگ هو دست داده است.

براساس این گزارش، کانگ از ری خواسته پیشنهاد سئول برای مذاکرات نظامی به منظور کاهش تنش‌ها در شبه جزیره کره را بپذیرد و مذاکراتی در مورد دور جدید ملاقات خانواده‌های جداشده کره‌ای انجام دهد.

با این حال وزیر امور خارجه کره شمالی در پاسخ گفت: با توجه به وضعیت فعلی که در آن کره‌ جنوبی با آمریکا برای افزایش فشار بر کره شمالی همکاری می‌کند چنین پیشنهاداتی صادقانه نیست.

کانگ اما بر صداقت کره‌ جنوبی تاکید کرده و بار دیگر از پیونگ یانگ خواست تا وارد مذاکرات شود. این اولین ملاقات مقام‌های دو کره در سطح اعضای کابینه از زمان به قدرت رسیده مون جائه این، رئیس‌جمهور کره‌ جنوبی در ماه مه است. این ملاقات یک روز بعد از آنکه شورای امنیت سازمان ملل تحریم‌های جدیدی علیه کره شمالی وضع کرد، برگزار شد.


منبع: ایسنا