تبیان، دستیار زندگی
ها   سید محمد طنطاوی رئیس دانشگاه الازهر مصر، در گفتگو با روزنامه الحیاه تاکید کرد: گردهمایی علما و شخصیهای دینی شیعه و سنی عراق، جهت مبارزه با توطئه هایی که عراق را تهدید می کند، امری کاملا ضروری است.   به...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شیخ الازهر خواستار شد:گردهمایی علمای شیعه و سنی عراق، جهت مبارزه با فتنه ها

سید محمد طنطاوی رئیس دانشگاه الازهر مصر، در گفتگو با روزنامه الحیاه تاکید کرد: گردهمایی علما و شخصیهای دینی شیعه و سنی عراق، جهت مبارزه با توطئه هایی که عراق را تهدید می کند، امری کاملا ضروری است.

به گزارش رسا به نقل از روزنامه الحیاه، این شخصیت سرشناس اهل تسنن، با اشاره به موج فزاینده ترورها وخونریزی ها در عراق و گسترش اختلافات بین طوائف اسلامی در این کشور، تاکید کرد: توطئه هایی درکار است تا جنگی طائفه ای در عراق براه بیفتد و از این طریق کشور ازهم گسیخته گردد.

وی افزود: گرهمایی علمای شیعه و سنی عراق در مکه، که برخی علمای عراق خواستار آن شدند، امری کاملا مطلوب وپسندیده است، چرا که حل مشلات کنونی عراق تنها از راه همفکری و هم اندیشی علما وشخصیتهای عراق میسر می گردد.

طنطاوی خاطرنشان کرد:ما از پیشنهادهایی اینچنین که وحدت وهمدلی را بین مسلمانان تقویت میکند استقبال می کنیم تا عراق از غوطه ور شدن در دریای فتنه ها نجات یابد.

انتهای خبر