تبیان، دستیار زندگی
کارشناس سازمان هواشناسی از مردم خواست با توجه به پیش بینی افزایش دما در بیشتر نقاط کشور در هفته جاری، با مدیریت مصرف، صنعت برق را در خدمت رسانی یاری دهند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

لزوم مدیریت مصرف برق

کارشناس سازمان هواشناسی از مردم خواست با توجه به پیش بینی افزایش دما در بیشتر نقاط کشور در هفته جاری، با مدیریت مصرف، صنعت برق را در خدمت رسانی یاری دهند.

بخش اقتصاد تبیان
لزوم مدیریت مصرف برق

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری ایرنا،  «امین حسین نقشینه» روز یکشنبه گفت: بررسی اطلاعات دریافتی از نقشه‌ها، نشانگر افزایش بیشینه دمای هوا در بیشتر نقاط کشور در طول هفته جاری است.

وی افزود: در هفته جاری عنوان گرمترین مراکز استان ها به احتمال فراوان به اهواز و بندرعباس به ترتیب با 50 و 45 درجه تعلق خواهد گرفت اما نکته مهم موضوع افزایش دمای هوا و پایداری آن در استان هایی مانند کردستان و آذربایجان شرقی است زیرا این مراکز به عنوان نقاط خنک شناخته می شوند.

وی تصریح کرد: نقشه‌های پیش یابی نشانگر آن است که دمای هوای تبریز در روزهای آینده (تا سه شنبه 17 مرداد) به حدود 40 درجه نیز خواهد رسید که دمای بسیار گرمی برای این مرکز استان محسوب می‌شود. نقشینه یادآور شد: دمای هوای سنندج نیز تا روز سه شنبه به 41 درجه افزایش خواهد یافت.

به گفته این کارشناس هواشناسی، روند افزایش دما در سواحل شمالی نیز تا روز چهارشنبه (18 مرداد) ادامه خواهد داشت به طوری که در رشت این میزان به 37 و در ساری به 38 درجه خواهد رسید.

بر پایه این گزارش، با توجه به اینکه هر یک درجه افزایش دمای هوا، باعث افزایش 500 تا 700 مگاواتی مصرف برق در کشور می‌شود، رعایت چند نکته از جمله استفاده کولرهای آبی روی دور کُند و تنظیم دمای مناسب برای ترموستات در کولرهای گازی بین 23 تا 25 درجه ساتیگراد ضروری است.

همچنین استفاده نکردن از لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرفشویی و جاروبرقی به طور همزمان با کولر یا وسایل سرمایشی به ویژه در ساعات اوج بار و خاموش کردن لامپ های اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز (صرفه جویی در مصرف برق) می‌تواند کمک شایانی به تداوم برق‌رسانی به همه مشترکان در سراسر کشور کند.


منبع: خبرگزاری ایرنا