تبیان، دستیار زندگی
رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضروت گسترش روابط اقتصادی بین تهران و بوسنی گفت: جمهوری اسلامی همواره از تمامیت ارضی و وفاق درونی این کشور حمایت می کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رئیس مجلس: ایران همواره از تمامیت ارضی و وفاق درونی بوسنی حمایت می‌کند

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضروت گسترش روابط اقتصادی بین تهران و بوسنی گفت: جمهوری اسلامی همواره از تمامیت ارضی و وفاق درونی این کشور حمایت می‌کند.

بخش سیاست تبیان

علی لاریجانی

به گزارشتبیان به نقل از ایسنا، علی لاریجانی در دیدار با صافت سوفتیچ نایب رئیس مجلس اقوام بوسنی با اشاره به جایگاه و اهمیت کشور بوسنی گفت: جمهوری اسلامی همواره از تمامیت ارضی و وفاق درونی بوسنی حمایت کرده و می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایران هیچ محدودیتی برای گسترش همکاری‌ها با کشور بوسنی نداشته و فضا برای تقویت روابط و تعاملات در تمام شئونات فراهم است. وی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی دو کشور ایران و بوسنی تصریح کرد: قطعا توسعه روابط اقتصادی و تجاری باید در دستور کار دو کشور قرار گیرد.

در ادامه این دیدار صافت سوفتیچ نایب رئیس مجلس اقوام بوسنی گفت: جمهوری اسلامی یکی از معدود کشورهایی است که مردم بوسنی در آن احساس راحتی و برادری می‌کنند. نایب رئیس مجلس اقوام بوسنی بر لزوم گسترش روابط دوجانبه میان ایران و بوسنی تأکید کرد و افزود: حضور گسترده مقامات کشورهای خارجی در مراسم تحلیف ریاست جمهوری، نشان‌دهنده جایگاه والای ایران و نگرش جامعه بین‌المللی به جمهوری اسلامی است.

صافت سوفتیچ افزود: ایران در یک منطقه ملتهب و پرتنش واقع شده اما توانسته نقش چشمگیر و تأثیرگذار خود در منطقه را ایفا کند.

نایب رئیس مجلس اقوام بوسنی با تقدیر و تشکر از حمایت جمهوری اسلامی از مردم بوسنی در دوران بحران این کشور تصریح کرد: مردم بوسنی هیچگاه کمک ها و حمایت‌های جمهوری اسلامی از این کشور را فراموش نمی‌کنند.


منبع: ایسنا