تبیان، دستیار زندگی
هفته دوم رقابت های فوتبال لیگ برتر فوتبال درحالی به پایان رسید که 3 تیم هنوز نتوانسته اند امتیازی کسب کنند. به گزارش مهر استقلال هم که قرار بود «رویایی» شود، هنوز گلی نزده است!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سهم «صفر» استقلال از هفته پرگل

هفته دوم رقابت‌های‌‌ فوتبال لیگ برتر فوتبال درحالی به پایان رسید که 3 تیم هنوز نتوانسته‌اند امتیازی کسب کنند. به گزارش مهر استقلال هم که قرار بود «رویایی» شود، هنوز گلی نزده است!

بخش ورزش تبیان
سهم «صفر» استقلال از هفته پرگل

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری خراسان ورزشی، هفته دوم لیگ برتر در‌حالی به پایان رسید که 2 تیم تبریزی هر 2 دیدارشان را با شکست پشت سر گذاشتند تا دست شهر تبریز و نماینده‌هایش در پایان هفته دوم از امتیاز تهی‌ مانده باشد.‌ 2 تیم تبریزی تراکتورسازی و گسترش در‌کنار سپیدرود‌ رشت، تنها تیم‌هایی هستند که در 2 هفته گذشته بازی‌های خود را با شکست پشت سر گذاشته‌اند.

تازه‌واردها در نقطه مقابل هم

2 تیم تازه لیگ برتری شده پارس جم و سپیدرود در پایان هفته دوم درست در نقطه مقابل هم قرار گرفته‌اند. ‌در‌حالی که سپیدرود یکی از 3 تیم بدون امتیاز جدول است و هر 2 دیدار خود را در خانه و خارج از خانه با شکست پشت سر گذاشته‌، پارس جم دیگر تیمی که‌ به تازگی از لیگ یک به لیگ برتر صعود کرده، هر 2 بازی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته و در‌کنار پرسپولیس تنها تیم‌های ۶ امتیازی مسابقات هستند.

پدیده، پدیده هفته دوم شد

بی‌تردید بهترین نتیجه در هفته دوم مسابقات را تیم فوتبال پدیده مشهد گرفت. ‌شاگردان مهاجری نه تنها تیم پر‌مهره و مدعی سپاهان را شکست دادند، بلکه این تیم را گلباران کرده و با ۴ گل از مشهد به اصفهان بدرقه کردند.‌ پدیده بی‌شک با این نتیجه پدیده هفته دوم مسابقات لیگ برتر بود.

زودهنگام‌ترین گل هفته را رضا مرادمند بازیکن تیم پدیده در دقیقه اول بازی مقابل سپاهان به ثمر رساند و پایه‌گذار پیروزی پرگل این تیم برابر سپاهان در دقیقه یک شد

متوسط بیشتر از ۳ گل در هر بازی

هفته دوم لیگ برتر با تبادل ۲۵ گل به پایان رسید که با توجه به رد و بدل شدن این تعداد گل در تنها ۸ مسابقه، می‌بینیم که متوسط رد‌ و بدل شدن گل در هر بازی از عدد ۳ عبور کرده‌ و این نشان می‌دهد که هفته‌ای پرگل را پشت سر گذاشتیم. در این هفته 2 دیدار ‌پارس جم مقابل پیکان و سایپا مقابل صنعت‌‌‌نفت با تبادل ۵ گل‌‌ پرگل‌ترین دیدار‌های هفته‌ بود و دیدار استقلال‌های ‌تهران و خوزستان که تنها بازی بدون رد و بدل شدن گل بود‌، ‌کم‌گل‌ترین بازی هفته بود. ‌بعد از این بازی نیز دیدار 2 تیم نفت و فولاد که با نتیجه یک- یک به پایان رسید، دومین دیدار کم گل هفته بود.

تنها 2 بازی مساوی شد

در ۸ بازی که طی پنج‌شنبه و جمعه برگزار شد، تنها 2 دیدار استقلال مقابل استقلال‌خوزستان و فولاد مقابل نفت با نتیجه مساوی به پایان رسید و ۶ دیدار دیگر برنده و بازنده داشت.

پرسپولیس و سیاه‌جامگان برندگان خارج از خانه

2 تیم پرسپولیس و سیاه‌جامگان، تیم‌هایی بودند که میزبانان خود‌(تراکتورسازی و سپیدرود) را شکست دادند تا تنها تیم‌های برنده در خانه حریف باشند. در مقابل نیز سپیدرود و تراکتورسازی تنها تیم‌های بازنده در خانه خود بودند.

استقلال تنها تیم بدون گل زده

شاگردان علیرضا منصوریان در این هفته هم گل نزدند و دقایق دور از گلزنی‌شان را به‌۱۸۰ رساندند تا تنها تیم لیگ برتری باشند که هنوز پای هیچ‌یک از بازیکنانشان به گل باز نشده است. البته استقلالی‌ها مدعی هستند که 2 پنالتی آن‌ها در دیدار مقابل استقلال‌خوزستان گم شد، وگرنه دوری آن‌ها از گل این‌قدر هم طولانی نمی‌شد.

اولین کلین‌شیت رحمتی

اگرچه استقلال به نتیجه‌ای امیدوار‌کننده مقابل استقلال‌خوزستان نرسید و در یک دیدار خانگی برابر حریف همنام خوزستانی‌اش متوقف شد، اما نکته مثبت این دیدار این بود که مهدی رحمتی سنگربان آبی‌پوشان اولین کلین‌شیت خود در سال ۹۶ در لیگ برتر را انجام داد.

زودهنگام‌ و دیرهنگام‌ترین گل هفته

زودهنگام‌ترین گل هفته را رضا مرادمند بازیکن تیم پدیده در دقیقه اول بازی مقابل سپاهان به ثمر رساند و پایه‌گذار پیروزی پرگل این تیم برابر سپاهان در دقیقه یک شد و دیرهنگام‌ترین گل این هفته را نیز حجت حق‌وردی بازیکن تیم پیکان در دقیقه‌۹۰ وارد دروازه تیم پارس جنوبی جم کرد.

قوی‌ترین و ضعیف‌ترین حمله و دفاع

تیم فوتبال پارس‌جنوبی جم با ۷ گل زده در پایان هفته دوم دارای قوی‌ترین خط حمله لیگ برتر است و پدیده و ذوب‌آهن هر یک با ۵ گل پس از این تیم در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند. استقلال تهران هم بدون گل زده، دارای ضعیف‌ترین خط حمله در پایان هفته دوم است و بعد از آن نیز تیم‌های گسترش، تراکتور‌سازی، سپاهان، فولاد و استقلال‌خوزستان هر یک با یک گل زده در رده‌های بعدی قرار دارند.‌‌‌ تیم استقلال خوزستان بدون گل خورده قوی‌ترین خط دفاعی این مسابقات را داشته‌ و در مقابل این تیم گسترش فولاد تبریز با ۷ گل خورده ضعیف‌ترین خط دفاعی را دارد.‌ بعد از گسترش فولاد هم سپاهان با ۵ گل خورده دومین خط دفاعی ضعیف را به خود اختصاص داده است.
منبع: خبرگزاری خراسان ورزشی