تبیان، دستیار زندگی
اگر جزو زوجینی هستید که مدام بر سر مسائل مالی با همسرتان جر و بحث می کنید، بهتر است به دنبال راه حلی برای رفع اینگونه مشاجرات باشید و اجازه ندهید زندگی تان تحت تاثیر این مشکلات قرار بگیرد. برای این منظور با
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چطور به عنوان یک همسر با مسائل مالی برخورد کنیم؟

اگر جزو زوجینی هستید که مدام بر سر مسائل مالی با همسرتان جر و بحث می‌کنید، بهتر است به دنبال راه‌حلی برای رفع اینگونه مشاجرات باشید و اجازه ندهید زندگی‌تان تحت‌تاثیر این مشکلات قرار بگیرد. برای این منظور باید قبل از اینکه مسائل مالی در زندگی مشترکتان به معضل تبدیل شود، آن را مورد توجه قرار دهید.

بخش خانواده ایرانی تبیان
مسائل مالی، پس انداز، خانواده،امور مالی

اگر یکی یا هر دوی شما، راجع به مسائل مالی بحث و مشاجره می‌کنید، نشان می‌دهد که در این مورد هنوز نکاتی وجود دارد که خوب حل نشده. در این شرایط باید یکدیگر را قانع کنید که مسئولیت مشکل به عهده هر دوی شماست نه یک نفر. مهم‌ترین نکته‌ای که وجود دارد، زمان‌بندی هزینه‌هاست که باید بیشتر به دنبال راهکارهای صلح‌آمیز باشید تا اینکه ثابت کنید کدام یک از شما درست می‌گوید.

اگر یکی از شما با راهی که پولتان را در آن خرج می‌کنید، مخالف است حتما این مساله را با گفت‌وگو برطرف کنید. وقتی در زندگی زناشویی، هیچ برنامه خاصی برای خرج کردن پول وجود نداشته باشد و یکی از طرفین در این زمینه افراطی عمل کند ممکن است نتیجه فقط نابودی اساس زندگی مشترک باشد. در چنین شرایطی، اولین نکته این است که قبول کنید در رابطه با امور مالی و خرج کردن پول مشکل وجود دارد و سپس در مورد یک راه‌حل با همدیگر تصمیم بگیرید. لیستی فراهم کنید و در

توجه داشته باشید که هر زمانی شروع به پس‌انداز کنید، زود نیست

آن مشخص کنید که پول‌های شما در طول یک ماه بابت چه مواردی خرج شده. به این صورت متوجه می‌شوید که در مورد کدام یکی از گزینه‌ها، باید بیشتر دقت کنید و کدام‌یک ضروری است که پرداخت شود. علاوه بر این، بهتر است درخصوص اینکه کدام یک از شما برای به دست آوردن امور مالی خانواده بهتر عمل می‌کند، صادق باشید و پاسخ به این پرسش را تهدیدی برای خودتان قلمداد نکنید. تا وقتی که شما و همسرتان به صورت یک تیم هستید این روش موثر و مفید واقع می‌شود.

از آنجا که به نظر می‌رسد اغلب مرد‌ها ارزش خودشان را بر مبنای سطح درآمدشان تعیین می‌کنند، یک کاهش غیرمنتظره در سطح درآمد می‌تواند ضربه مخربی به غرور آن‌ها وارد کند. در این زمان متوجه ساختن همسرتان از خصوصیات دیگری که او را به خاطرش دوست دارید، می‌تواند بسیار مفید باشد. اگر شما و همسرتان هر مقدار که می‌توانید به مخارج ماهانه خانه و پس‌انداز کمک کنید، هیچ دلخوری پیش نمی‌آید. اگر این نکته را رعایت کنید که هر دو موظف هستید، تلاش کنید تا مخارج و هزینه‌های خانه و خانواده را تهیه کنید، از بروز هر نوع اختلافی جلوگیری می‌شود.

درباره اهداف اقتصادی باید خودتان تصمیم بگیرید. توجه داشته باشید که هر زمانی شروع به پس‌انداز کنید، زود نیست. در اولین قدم باید برای شش ماه زندگی پس‌انداز کنید تا اگر زمانی یکی از شما بیکار شود، از بابت مخارج زندگی نگرانی نداشته باشید. به یاد داشته باشید که وقتی در کنار خانواده هستیم، بهتر از عهده برنامه‌ریزی برای اهدافمان برمی‌آییم.


منبع : سلامانه

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.