تبیان، دستیار زندگی
معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش با اشاره به شرایط ثبت نام پایه های تحصیلی دهم، گفت: كمیته های هدایت تحصیلی، مشكلات دانش آموزان را در انتخاب رشته رفع كنند...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

كمیته های هدایت تحصیلی، مشكلات دانش آموزان را در انتخاب رشته رفع كنند

معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش با اشاره به شرایط ثبت نام پایه‌های تحصیلی دهم، گفت: كمیته های هدایت تحصیلی، مشكلات دانش آموزان را در انتخاب رشته رفع كنند.

زینب شاه مرادی - مرکز یادگیری تبیان

كمیته های هدایت تحصیلی، مشكلات دانش آموزان را در انتخاب رشته رفع كنند

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی زرافشان، در خصوص روند ثبت نام مدارس اظهارکرد: برای ثبت نام پایه دهم، فعالیت ها از حدود یک ماه قبل آغاز شده و به عهده مناطق مختلف کشور گذاشته شده است.

وی با اشاره به اینکه سامانه هدایت تحصیلی درمناطق مختلف آموزشی پس از تایید رئیس منطقه وارد فاز اجرایی می‌شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه برگزاری امتحانات پایه نهم به پایان رسیده و نتایج آن اعلام شده بنابراین مناطق می‌توانند فرم شماره ۶ و ۷ هدایت تحصیلی را صادر کرده و در اختیار دانش آموزان قرار دهند.

زرافشان اظهارکرد: بعد از صدور برگه هدایت تحصیلی دانش آموزان می ‌توانند بر حسب شرایط وارد هنرستان‌ ها و دبیرستان ‌ها شوند. کمیته ‌هایی در فرایند هدایت تحصیلی در نظر گرفته شده تا مشکلات احتمالی دانش آموزان را رفع كنند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مرداد ماه باید تمام ثبت نام‌ ها به پایان برسد، یادآورشد: امسال سامانه سنجش و سناد هماهنگ شده و خانواده‌ ها کمتر نیاز به حضور در مدارس برای ثبت نام دارند و اطلاعات بین این دو سامانه مبادله می ‌شود.

منبع: پایگاه جامع اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش