تبیان، دستیار زندگی
کاهش قیمت نفت در ماه های گذشته موجب شده تا شرکت ها انرژی آمریکایی از شتاب ۱۵ ماهه خود برای افزایش تعداد دکل ها بکاهند، چرا که به نظر آن ها در شرایط غیرشفاف کنونی، افزایش تعداد دکل ها آن طور که باید به صرفه نیست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عدم تمایل آمریکایی‌ها برای افزایش تعداد دکل‌های نفتی

کاهش قیمت نفت در ماه های گذشته موجب شده تا شرکت ها انرژی آمریکایی از شتاب ۱۵ ماهه خود برای افزایش تعداد دکل ها بکاهند، چرا که به نظر آن ها در شرایط غیرشفاف کنونی، افزایش تعداد دکل ها آن طور که باید به صرفه نیست.

بخش اقتصاد تبیان
عدم تمایل آمریکایی‌ها برای افزایش تعداد دکل‌های نفتی

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تابناک، بنا به گفته شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز تعداد افزایش دکل های نفتی در هفته منتهی به ۴ آگوست، یک عدد کاهش یافته و به ۷۶۵ عدد رسیده است.

عدم تمایل آمریکایی‌ها برای افزایش تعداد دکل‌های نفتی

این در حالی ست که در هفته مشابه در سال گذشته، تعداد دکل های آمریکا ۳۸۱ عدد بوده است. در ۶۲ هفته ی بعد از ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ حفاران آمریکایی ۵۵ دکل به تعداد دکل های فعال افزوده اند. تعداد دکل ها، یکی از معیار هایی ست که با آن می تواند از میزان تولید در آینده مطلع شد و از این جهت افزایش یا کاهش تعداد آن ها برای تحلیل گران از اهمیت بالایی برخوردار است.

در تاریخ ۲۵ می  سازمان کشور های صادر کننده نفت (اوپک) و ۱۱ کشور دیگر توافق کردند تا قرارداد کاهش تولید نفت را که در ابتدا ۶ ماهه بود، برای ۹ ماه دیگر تمدید کنند، و تا ماه مارس ۲۰۱۸، تولید جهانی نفت را روزانه ۱.۸ میلیون بشکه نفت کاهش دهند.

بنا بر داده های انرژی فدرال، در ماه می امسال تولید نفت خام آمریکا به بالاترین حد خود در ۱۶ ماه گذشته رسیده است و علت این افزایش تولید بیشتر در تگزاس و کرانه خلیج مکزیک بوده است. اما این افزایش تولید موجب شد تا در ماه های اخیر قیمت نفت کاهش یابد و این امر برای حفاران آمریکایی یعنی کاهش سرعت ساخت دکل نفتی. با این وجود، تحلیلگران می گویند که کاهش تعداد دکل ها موقتی بوده است و حفاری ها حداقل تا سال ۲۰۱۹ ادامه خواهد یافت.

اداره اطلاعات انرژی اعلام کرده است که موجودی نفت آمریکا در هفته منتهی به ۲۸ جولای تنها ۱.۵ میلیون بشکه کاهش یافته و به ۴۸۱.۹ میلیون بشکه رسیده است. این در حالی ست که تحلیلگران انتظار داشتند ،گزارش های منتشر شده از موجودی نفت آمریکا در روز چهارشنبه، کاهش ۲.۹ میلیون بشکه ای را در هفته گذشته نشان دهند.

همچنین آمارهای اداره اطلاعات انرژی نشان می دهد که با بالارفتن مصرف بنزین، فعالیت پالایشگاه ها افزایش یافته است و نیاز بیشتری به نفت خام دارند. این امر موجب شده است که در هفته گذشته نفت مورد نیاز پالایشگاه ها ۱۲۳ هزار بشکه در روز افزایش یابد و به ۹.۸۴ میلیون بشکه در روز برسد.

طبق گزارش ها، موجودی بنزین آمریکا در این هفته برای هفتمین هفته پیاپی کاهش داشته است و اکنون سطح موجودی تنها ۶.۳ میلیون بشکه بیشتر از میانگین ۵ ساله ی موجودی بنزین است. با اینحال تولید نفت آمریکا در این هفته افزایش یافته است و به ۹.۴۳ میلیون بشکه در روز رسیده که این بالاترین میزان ثبت شده از ماه آگوست سال ۲۰۱۵ می باشد.

در روز گذشته در حالی بازار نفت به فعالیت های خود در هفته پایان بخشید که قیمت آتی نفت خام برنت بین الملل، نسبت به قیمت بسته شده در روز گذشته، ۱.۰۳ دلار افزایش یافت و این نفت در بازار بشکه‌ای ۵۲.۵۲ دلار معامله شد، این در حالی ست که معاملۀ آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۶۷ سنت افزایش، بشکه‌ای ۴۹.۷۱ دلار صورت گرفت.

در تاریخ ۲۵ می سازمان کشور های صادر کننده نفت (اوپک) و ۱۱ کشور دیگر توافق کردند تا قرارداد کاهش تولید نفت را که در ابتدا ۶ ماهه بود، برای ۹ ماه دیگر تمدید کنند، و تا ماه مارس ۲۰۱۸، تولید جهانی نفت را روزانه ۱.۸ میلیون بشکه نفت کاهش دهند.


منبع: خبرگزاری تابناک