تبیان، دستیار زندگی
صبح امروز كارگاه آموزشی طرح الكترونیكی تصحیح اوراق امتحانی امتحانات نهایی آموزش و پرورش شهر تهران با حضور صفری معاون مركز سنجش وزارت متبوع, كارشناس مسئولان سنجش و كارشناسان سیستم های دانش آموزی مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران در محل سالن کنفرانس تشك
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برگزاری كارگاه آموزشی طرح الكترونیكی تصحیح اوراق امتحانی شهر تهران

صبح امروز كارگاه آموزشی طرح الكترونیكی تصحیح اوراق امتحانی امتحانات نهایی آموزش و پرورش شهر تهران با حضور صفری معاون مركز سنجش وزارت متبوع, كارشناس مسئولان سنجش و كارشناسان سیستم های دانش آموزی مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران در محل سالن کنفرانس تشكیل گردید .

زینب شاه مرادی - مرکز یادگیری تبیان

برگزاری كارگاه آموزشی طرح الكترونیكی تصحیح اوراق امتحانی شهر تهران

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، صفری معاون مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش از اجرای آزمایشی طرح الكترونیكی تصحیح اوراق امتحانات نهایی در شهریور ماه 96 خبر داد و افزود: اوراق یكی از دروس امتحانات نهایی در شهریورماه به صورت آزمایشی و پس از اسكن از طریق سامانه الكترونیكی تصحیح اوراق، در اختیار مصححین قرار می گیرد و پس از انجام 4 مرحله تصحیح اوراق، نمره نهایی آزمون ثبت می شود .

وی افزود: با تمركز مصححان بر روی هر سئوال راهنمای تصحیح ظاهر می ‌شود، تصحیح انجام و نمره ثبت می شود، در ادامه، مصحح دیگری نیز مراحل مذكور را انجام می دهد، در صورتی كه نمره مصحح اول با مصحح دوم اختلاف داشته باشد، مراتب توسط منشی به افراد مذكور اطلاع رسانی می شود .

صفری ادامه داد: در صورتی كه هر یك از مصححین نظر دیگری را بپذیرند، نمره نهایی ثبت می شود، اما اگر هم چنان اختلاف بر سر نمره ادامه یابد، مصحح سوم ورقه امتحانی را تصحیح و نمره آن به عنوان نمره نهایی در سامانه الكترونیكی ثبت می شود، بنابراین نمره هر برگ امتحانی در چهار مرحله ثبت می شود .

وی تصریح كرد: برای راه اندازی این سامانه، تلاش های زیادی انجام شده است، اما به منظور آسیب شناسی، فعلا در یك درس امتحان نهایی شهریور ماه به صورت آزمایشی اجرا می شود، در صورت موفقیت، از دی ماه همه اوراق امتحانی به صورت الكترونیكی تصحیح خواهند شد .

معاون مركز سنجش آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: حذف فیزیكی تصحیح اوراق از دستاوردهای اجرای این طرح است و علاوه بر امتحانات نهایی، می توان در تصحیح اوراق امتحانات هماهنگ استانی و امتحانات داخلی از آن استفاده كرد .

وی، دقت، سرعت، امنیت و كاهش هزینه را از مزایای اجرای این طرح برشمرد و اظهار كرد: اجرای این طرح نیازمند زیرساخت های سخت افزاری است كه در اغلب مناطق كشور، این زیرساخت ها وجود دارد.

منبع: پایگاه جامع اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش