تبیان، دستیار زندگی
سرپرست گروه کر و ارکستر «پارسیکر» در تشریح تازه ترین فعالیت های این گروه موسیقی از انتشار اولین آلبوم موزیکالشان با عنوان «به امید گلها» خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انتشار اولین موزیکال «پارسیکر»

سرپرست گروه کر و ارکستر «پارسیکر» در تشریح تازه ترین فعالیت های این گروه موسیقی از انتشار اولین آلبوم موزیکالشان با عنوان «به امید گلها» خبر داد.

بخش هنری تبیان
 گروه کر و ارکستر «پارسیکر

صابر جعفری سرپرست گروه کر و ارکستر «پارسیکر»  عنوان کرد: آلبوم صوتی و تصویری «به امید گلها» عنوان اولین موزیکال مجموعه گروه کر و ارکستر «پارسیکر» است که به کارگردانی و آهنگسازی من در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد. ترانه های این آلبوم ۷۵ دقیقه ای هفت پرده ای بر عهده علیرضا پایسته و الهام تفرشی است که یک گروه ۳۰ نفره از خوانندگان به سرپرستی مینا جعفری مشغول ضبط آن هستند. این در حالی است که سیاوش چراغی پور به عنوان بازیگردان خوانندگان و صدرالدین شجره و زهره احمدی راویان تازه ترین آلبوم «پارسیکر» هستند. ضمن اینکه امین میرزایی کارهای مربوط به میکس و مسترینگ و علیرضا قادر نیز گرافیک تصاویر این پروژه را به عهده داشته اند.

وی ادامه داد: موزیکال الکترونیک «به امید گلها» اقتباسی از کتاب «به امید گلها» نوشته ترینا پالاس است و داستان کرم ابریشمی را روایت می کند که به دنبال معنای واقعی زندگی می‌گردد. این کتاب توسط من ترجمه شده و نت پارتیتور آن همراه با آلبوم صوتی و تصویری آن به بازار موسیقی عرضه خواهد شد.

جعفری بیان کرد: گروه کر و ارکستر «پارسیکر» که از سال ۹۳ تشکیل شده است پس از کنسرت های تالار فارابی، برج آزادی و چندین اجرا در آسایشگاه کهریزک، اراک و تفرش بیش از شش ماه است که در حال تمرین و آهنگسازی اولین موزیکال خود است. البته طبق برنامه ریزی های انجام گرفته قصد بر این است پس از انتشار این آلبوم در آذر ماه، اجرای زنده آن را نیز در شهرهای مختلف ایران برگزار کنیم که بخش زیادی از سود حاصل از این کنسرت ها به یک یا چند موسسه خیریه و آسایشگاه های شهری که در آن اجرا خواهیم کرد، تعلق خواهد گرفت.

موزیکال الکترونیک «به امید گلها» اقتباسی از کتاب «به امید گلها» نوشته ترینا پالاس است و داستان کرم ابریشمی را روایت می کند که به دنبال معنای واقعی زندگی می‌گردد

سرپرست گروه کر و ارکستر «پارسیکر» در معرفی خوانندگان موزیکال «به امید گلها» گفت: مریم اسمی، آناهیتا علم الهدی، زهره احمدی، نسیم قره داغی، فریبا آسوده،  معصومه جوانی، ناهید شیخی، مینا جعفری، عطیه پدیدار، ثمین شاه حسینی، زهرا آزاد، ساناز محبعلی، سنا بقایی، ایرج وهاب پور، نیما نفاس، علیرضا قادر، مهدی نایینی، نادر دانیالی، مهرداد مناجاتی، صابر جعفری، پویا مهرانی، حمیدرضا رامیار، مصطفی یعقوبی، آرمین لسانی خوش نیک، آرمین محمدی، بابک میرزایی، نازنین جواهری، حمیدرضا نصیری، محمدحسین قاسمی، مونا هادی کربلایی، کسری خدایگان اعضای گروه خواننده این اثر صوتی را تشکیل می دهند.

این هنرمند در بخش پایانی صحبت های خود توضیح داد: گروه کُر «پارسیکُر» که پیش از این با نام «روستا» در حوزه موسیقی به فعالیت مشغول بود طی سال های اخیر تلاش کرده فعالیت‌های متفاوتی را در حوزه موسیقی و کُر داشته باشد که خوشبختانه در این زمینه به توفیقاتی دست پیدا کرده اما آنچه در این مدت برای ما بعد از چند سال فعالیت کاری مد نظر قرار گرفته است تلاش برای حضور در پروژه های مشترک هنری به ویژه موسیقی و نمایش بوده است.

منبع: مهر