تبیان، دستیار زندگی
شرکت آمازون اعلام کرد، وزارتخانه های بازرگانی و خزانه داری دولت آمریکا در حال تحقیق در مورد فروش های مرتبط با ایران این شرکت هستند و آمازون ممکن است با جریمه هایی مواجه شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جریمه "آمازون" بابت نقض تحریم ایران

شرکت آمازون اعلام کرد، وزارتخانه های بازرگانی و خزانه داری دولت آمریکا در حال تحقیق در مورد فروش های مرتبط با ایران این شرکت هستند و آمازون ممکن است با جریمه هایی مواجه شود.

بخش سیاست تبیان
جریمه آمازون بابت نقض تحریم ایران

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تسنیم، بر اساس تحقیقات فدرال در مورد نقض احتمالی تحریم های آمریکا علیه ایران، شرکت آمازون اذعان کرده که حداقل به یک نفر که در لیست سیاه دولت آمریکا در مورد افراد و نهادهای مرتبط با تروریزم قرار داشته، کالای مصرفی فروخته است.

این شرکت آمریکایی فعال در زمینه تجارت الکترونیک، در گزارش مالی سه ماهه خود که دیروز منتشر کرده فاش ساخته که حدود 300 دلار کالای مصرفی به فردی فروخته که به موجب دستور اجرایی شماره 13224 رئیس جمهور آمریکا در فهرست افراد مرتبط با تروریزم قرار داشته است. این دستور اجرایی در مورد ایران صادر شده است.

شرکت آمازون در گزارش ماه فوریه خود نیز فروش 1300 دلار کالا به یک فرد مرتبط با ایران و تحت تحریم دولت آمریکا را اعلام کرده بود. مشخص نیست که فردی که در گزارش جدید شرکت آمازون به آن اشاره شده همان فرد قبلی است یا فروش دیگری به یک شخص ممنوعه صورت گرفته است.

آمازون در این گزارش از فروش های بالای دیگری نیز پرده برداشته که احتمالا قانون کاهش تهدیدات ایران و حقوق بشر سوریه را نقض کرده است. این شرکت گفته، وزارتخانه های بازرگانی و خزانه داری دولت آمریکا در حال تحقیق در مورد فروش های مرتبط با ایران آمازون و فروش ها به افراد دیگری هستند که نامشان در دستور اجرایی مذکور ذکر شده است و این شرکت ممکن است با جریمه هایی مواجه شود.

به گفته شرکت آمازون، کالاهای فروخته شده به این اشخاص شامل «کتاب، رسانه های دیگر، لباس، لوازم الکترونیکی و آشپزخانه، جواهرات، اسباب بازی، خودرو، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم باغبانی و آلات موسیقی بوده است.» آمازون گفته به ارائه خدمات به مشتریان مشکل ساز مرتبط با ایران خود پایان داده است.


منبع: خبرگزاری تسنیم