وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
محققان یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد فرآورده های گیاهی جهاد دانشگاهی استان اردبیل موفق به تولید داروی گیاهی ضد سینوزیتی شدند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

داروی گیاهی ضد سینوزیتی تولید شد

محققان جهاد دانشگاهی استان اردبیل موفق به تولید داروی گیاهی ضد "سینوزیتی" شدند.

بخش دانش و زندگی تبیان
داروی گیاهی

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ محققان یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد فرآورده های گیاهی جهاد دانشگاهی استان اردبیل موفق به تولید داروی گیاهی ضد "سینوزیتی" شدند.

محمود خروشی، مجری طرح با بیان اینکه زمینه فعالیت ما داروهای گیاهی است، اظهار کرد: در حال حاضر عمده ترین راه برای درمان یا بهبود سینوزیت استفاده از آنتی بیوتیک است که متاسفانه مقاومت در بدن ایجاد می کند.

وی افزود: به این معنا که برای درمان های ساده تر نیز مجبور هستیم دوز آنتی بیوتیک را افزایش داده و یا نوع دارو را تغییر دهیم که مجددا مقاومت دارویی را به دنبال دارد.

خروشی تصریح کرد: ما توانستیم داروی ضد سینوزیتی با ترکیب صد در صد گیاهی تولید کنیم که مشابه خارجی نیز ندارد.

این محقق با بیان اینکه دوره درمان 20 تا 30 روز است، گفت: برای تولید این دارو از گیاه سیاه دانه و رزماری استفاده شده که عمده ترین بهره گیری از این دارو قطره ضد اختناق است.

وی ادامه داد: این دارو سینوس ها را باز می کند و تخلیه کننده سینوس ها است و می تواند برونش ها را از بازگشت 3 باکتری مهم عامل سینوزیست مصون کند.

خروشی یادآور شد: این دارو روی 300 بیمار در 3 بیمارستان زیر نظر متخصص گوش و حلق و بینی تست شده که برای سینوزیت های حاد پاسخ خوبی گرفتیم.

مجری طرح با بیان اینکه استفاده از این دارو برای شرایط حاد 40 درصد پاسخ داده، اما معمولا سینوزیت حاد تحت جراحی درمان می شود، اظهار کرد: توصیه ما این است که مصرف دارو تحت نظر پزشک باشد، زیرا برخی از بیماری ها همچون آسم علائمی مشابه سینوزیت از جمله تنگی نفس دارند.


منبع : ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین