تبیان، دستیار زندگی
دستیار ویژه رئیس و مدیر کل بین الملل مجلس شورای اسلامی با سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان دیدار و گفت وگو کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

امیرعبداللهیان: ایران از روش‌های منصفانه در کمک به حل بحران‌های منطقه حمایت می‌کند

دستیار ویژه رئیس و مدیر کل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی با سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

بخش سیاست تبیان

دیدار با سید حسن‌نصرالله

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا؛ حسین امیرعبداللهیان در این دیدار پیروزی‌های اخیر مقاومت علیه تروریست ها در عرسال را تبریک گفت. وی همچنین فرا رسیدن سالگرد پیروزی لبنان در جنگ ٣٣ روزه صهیونیست ها علیه لبنان را به سید حسن نصرالله، دولت، مجلس و مردم لبنان تبریک گفت و اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران و متحدین از نقش برجسته حزب الله و مقاومت و شهدای مقاومت و مدافع حرم در کمک حیاتی به امنیت منطقه تجلیل می کند.

وی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران به موازات کمک‌های میدانی و موثر در مبارزه با تروریسم، با همه ظرفیت‌های دیپلماسی رسمی و پارلمانی خود، از راه حل های واقعی و منصفانه سیاسی در کمک به حل بحران های موجود در منطقه و از جمله در سوریه، یمن، بحرین و دیگر کشورهای منطقه حمایت می کند.

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان نیز در این دیدار نقش مهم و بی بدیل مقام معظم رهبری در شناخت و مقابله با نقشه‌های شوم دشمنان علیه منطقه و جهان اسلام را مورد تاکید قرار داد و افزود: امروز موضوع مقاومت در فلسطین، سوریه و لبنان ارتباط مستقیم با ثبات و امنیت همگان در منطقه دارد.

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان نیز در این دیدار نقش مهم و بی بدیل مقام معظم رهبری در شناخت و مقابله با نقشه‌های شوم دشمنان علیه منطقه و جهان اسلام را مورد تاکید قرار داد و افزود: امروز موضوع مقاومت در فلسطین، سوریه و لبنان ارتباط مستقیم با ثبات و امنیت همگان در منطقه دارد. دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به نقش مردم، ارتش و مقاومت لبنان در مبارزه با تروریسم و با تجلیل از شهدای مقاومت و مدافع حرم اظهار داشت: تلاش برای تجزیه و تغییر نقشه جغرافیایی منطقه و جهان اسلام از توطئه های خطرناکی است که فقط به تحقق اهداف و منافع دشمنان کمک خواهد کرد.

وی اضافه کرد: صهیونیست ها از همه مسیر های ممکن در تلاش برای عادی سازی روابط با برخی کشورهای منطقه و جهان عرب هستند و گام همزمان آنها در جهت اضمحلال این کشورهاست. وی افزود: باید مراقب نقشه خطرناک تجزیه در منطقه بود.

دبیرکل حزب الله لبنان موفقیت های اخیر در آزادسازی موصل، حلب و اخیرا عرسال از چنگ تروریست ها را نتیجه وحدت صفوف داخلی در این کشورها دانست و بر ضرورت توجه جدی به سه عنصر "وحدت در جهان اسلام" ، " مقاومت علیه تجاوزات رژیم صهیونیستی" و " مبارزه واقعی با تروریسم" تاکید کرد. وی نقش مقاومت و ارتش لبنان و حمایت همه اقشار مردم لبنان را رمز موفقیت شکست تروریست ها در عرسال و لبنان خواند.

سید حسن نصرالله جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در حریم مسجدالاقصی و قدس شریف را نتیجه طرح های سازش و برخی تلاش ها برای عادی سازی روابط با تل آویو دانست و واکنش افکار عمومی و حضور گسترده همه قشرهای فلسطینی در مسجد الاقصی را نشان‌دهنده شکست این طرح ها دانست.

دبیر کل حزب الله لبنان ایستادگی مردم عراق، سوریه و لبنان را در مبارزه با تروریسم ستود و افزود: صهیونیست ها از هیچ تلاشی برای تخریب چهره اسلام و تضعیف و تخریب کشورهای منطقه دریغ نمی کنند و ما با قدرت در مقابل جاه طلبی های رژیم اشغالگر قدس ایستاده ایم.

منبع: ایسنا