تبیان، دستیار زندگی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت : استقبال گسترده کشورهای مختلف برای حضور در مراسم تحلیف، نشانه سیاست تعامل سازنده جمهوری اسلامی ایران و دولت تدبیر و امید است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

استقبال کشورها برای حضور در مراسم تحلیف، نشانه تعامل سازنده دولت تدبیر و امید است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت : استقبال گسترده کشورهای مختلف برای حضور در مراسم تحلیف، نشانه سیاست تعامل سازنده جمهوری اسلامی ایران و دولت تدبیر و امید است.

بخش سیاست تبیان

علی نجفی خوشرودی

به گزارش تبیان به نقلاز ایرنا؛ علی نجفی خوشرودی با اشاره به استقبال گسترده هیات های خارجی برای حضور در مراسم تحلیف رییس جمهوری ایران گفت: این استقبال گسترده، حاکی از سطح و نوع ارتباطات ایران با دیگر کشورهاست؛ همچنین این تعامل سازنده و روابطی که به ویژه در سال های اخیر دولت جمهوری اسلامی ایران توانسته با کشورهای مختلف بر اساس ارتباط متقابل در چارچوب امنیت ملی کشور دنبال کند، باعث حضور گسترده مسوولان کشورهای مختلف است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: توجه کشورهای مختلف به انتخابات ریاست جمهوری ایران، مشارکت مردم در انتخابات و مردم سالاری که در کشور ما وجود دارد برای بسیاری از کشورها، دولت ها و ملت ها قابل توجه است؛ ازاین رو این حضور، احترام جامعه بین المللی به سطح بالای آگاهی و مشارکت سیاسی مردم در صحنه های مختلف به ویژه انتخابات است.

نجفی خوشرودی اضافه کرد: برگزاری مراسم تحلیف در مجلس شورای اسلامی که نماد مردم سالاری در کشور ماست به ویژه مدتی بعد از حادثه تروریستی و تعرض به مجلس بسیار قابل توجه است و یک پیام روشنی برای همه کشورها خواهند داشت و آن عزم جمعی برای مقابله با افراط گرایی، خشونت ورزی داعش و تروریسم به ویژه در منطقه ما و جهان است.

نجفی خوشرودی اضافه کرد: برگزاری مراسم تحلیف در مجلس شورای اسلامی که نماد مردم سالاری در کشور ماست به ویژه مدتی بعد از حادثه تروریستی و تعرض به مجلس بسیار قابل توجه است و یک پیام روشنی برای همه کشورها خواهند داشت و آن عزم جمعی برای مقابله با افراط گرایی، خشونت ورزی داعش و تروریسم به ویژه در منطقه ما و جهان است. این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی اخیرا به دلیل اتفاقاتی که رخ داد، کانون توجهات بین المللی شده است؛ از این رو با تمام آن اتفاقات ما شاهد این حجم و تعداد میهمانان بلند پایه هستیم که قابل توجه است.

نجفی خوشرودی اضافه کرد: امروز یک جریان ضد امنیت و ثبات در منطقه با حمایت کشورهای خارج از منطقه، فعالیت دارد و این در حالی است که ایران همواره بر همگرایی، کمک به تحکیم و صلح و امنیت در سطح بین المللی تاکید کرده است.

وی افزود: وقایعی که این روزها در حوزه پیرامونی به ویژه حوزه خلیج فارس شاهد هستیم، رفتارهای خلاف امنیت و همکاری در منطقه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: مراسم تحلیف با حضور پرشمار هیات های خارجی نشان دهنده این است که سیاست ها و مواضع اصولی ایران مورد توجه جامعه بین الملل است و از این جهت بایستی از ظرفیت های موجود همکاری در سطح منطقه استفاده کنیم. مراسم تحلیف دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، شنبه 14 مرداد ماه از ساعت 17 الی 21 در مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.

پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور از حضور هشت رییس جمهوری و 19 رییس مجلس در مراسم تحلیف حکم ریاست جمهوری خبر داد.

وی افزود: 9 معاون رییس جمهور و نخست وزیر، هفت معاون رییس مجلس، 11 وزیر امور خارجه و 35 فرستاده ویژه کشورها نیز در مراسم تحلیف ریاست جمهوری حضور دارند، همچنین در این مراسم 12 معاون وزیر خارجه، شش رییس گروه دوستی پارلمانی و دو رییس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان ها حضور خواهند داشت.

منبع: ایرنا