تبیان، دستیار زندگی
سالانه بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار زالوی طبی استریل در نخستین پایگاه تخصصی این صنعت در اصفهان تولید می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اصفهان بزرگترین تولید کننده زالوی طبی استریل کشور

سالانه بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار زالوی طبی استریل در اصفهان تولید می شود.

بخش اجتماعی تبیان
زالو

به گزارش  تبیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی؛ سالانه بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار زالوی طبی استریل در نخستین پایگاه تخصصی این صنعت در اصفهان تولید می شود.

رییس این مرکز تخصصی و عضو هیات مدیره انجمن متخصصان علوم دامی استان اصفهان این پایگاه را نماینده انجمن زالو درمانی انگلستان بیان کرد و گفت: این مرکز شامل 20 مزرعه پرورش و تکثیر زالو است که برای راه اندازی هر مزرعه 400 میلیون ریال هزینه شده است.

سعید صفوی پور افزود: با راه اندازی این مرکز از انقراض زالوی آرواره دار بی خرطوم بعنوان نخستین گونه زالوی ایرانی جلوگیری شد.

عضو انجمن زالو درمانی انگلستان، طرح پرورش و تکثیر زالوی طبی استریل را طرحی پُر سود، کم هزینه و با برنامه ریزی لازم برای ایجاد اشتغال جوانان دانست و گفت: سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان هم در تفاهم نامه ای با این مرکز در قالب طرح اقتصاد مقاومتی بعنوان طرحی پرسود، کم هزینه و با برنامه ریزی به دنبال پرورش صنعت زالوی طبی است.

سعید صفوی پور گفت: در حال حاضر نیاز کشور به زالوی طبی روزانه 2 میلیون قطعه است که متاسفانه بیش از 50 درصد آن واردات قاچاق تامین می شود.

وی افزود: آموزش تخصصی و برگزاری کارگاه های عملی، ارائه تجهیزات مورد نیاز برای مزارع پرورش، ارائه طرح توجیهی اقتصادی برای کارآفرینان، خرید و فروش تضمینی محصولات از مشترکان، فروش زالوی طبی استریل شده با روش داخلی، نظارت بر تجهیز واحد، راه اندازی و بهروه برداری و آزمایش های تخصصی مربوط به آب، خوراک، بهداشت و بیماری ها از دیگر خدمات این مرکز پرورش و تکثیر زالوی طبی است.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی