تبیان، دستیار زندگی
معاون پرورشی وفرهنگی وزیرآموزش وپرورش از اجرای «طرح اندیشکده» برای برنامه های پرورشی درسال تحصیلی جدید خبر دادوگفت:30هزار دانش آموز همیار مشاور در25هزار مدرسه کشور فعالیت می کنند...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اجرای «طرح اندیشکده» در مدارس سراسر کشور

فعالیت 30 هزار دانش آموز همیار مشاور

زینب شاه مرادی - مرکز یادگیری تبیان

اجرای «طرح اندیشکده» در مدارس سراسر کشور

معاون پرورشی وفرهنگی وزیر آموزش و پرورش از اجرای «طرح اندیشکده» برای برنامه های پرورشی درسال تحصیلی جدید خبر دادوگفت: 30 هزار دانش آموز همیار مشاور در25هزار مدرسه کشور فعالیت می کنند.

به گزارش مركزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از کهگیلویه و بویر احمد؛ مهدی فیض در همایش پایانی مشاوران و همیاران مشاور 6 استان قطب 3 کشور در یاسوج گفت: «طرح اندیشکده» در قالب ایجاد اتاق فکر با هم افزایی اعضا برای برنامه ریزی، هماهنگی، هدایت وارزیابی برنامه ها اجرا می شود.

معاون پرورشی وفرهنگی وزیرآموزش و پرورش با بیان این كه «طرح اندیشکده» در ادارات کل آموزش و پرورش استان، شهرستان و مناطق اجرا می شود، تصریح كرد: این طرح برای تمامی برنامه ها از جمله مسابقات قرآن، عترت و نماز، مصباح الهدی، مسابقات فرهنگی و هنری و حتی موضوعاتی مانند طبیعت، محیط زیست وکمک به دیگران اجرا خواهد شد.

وی با تاكید بر این كه 30هزار دانش آموز همیار مشاور در25هزار مدرسه کشور فعالیت می کنند، خاطرنشان كرد: این تعداد در دوره متوسطه به عنوان رابطان بین مشاور مدارس و دیگر دانش آموزان هستند.

فیض با اشاره به این كه هم اکنون بیش از50 هزار مدرسه کشور بالای50 دانش آموز دارندکه تنها 33 هزار مدارس دارای مشاور هستند، افزود: برای جبران کمبود مشاور در مدارس از وجود30 هزار همیار مشاور، مراکز مشاوره و مشاورهایی که در دو یا سه مدرسه فعالیت می کنند استفاده می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیرآموزش و پرورش بیان کرد: مشاوره در صورتی مطلوب وکارآمد است که به هدایت منجر شود.

منبع: پایگاه جامع اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش