تبیان، دستیار زندگی
دیگر جاه طلب نیست به گزارش بخش ورزشی تبیان: در حالیكه بسیاری از كارشناسان و مفسران فوتبال ، شاخص برتری تیم ملی ایران را برابر حریفان، جاه طلبی های فردی بازیكنان و همچنین تلاش برای شگفتی آفرینی های تیمی می دانند ، اما دیدار ام...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اردن 3- ایران 2

تیم ملی ایران دیگر جاه طلب نیست


به گزارش بخش ورزشی تبیان:

در حالیكه بسیاری از كارشناسان و مفسران فوتبال ، شاخص برتری تیم ملی ایران را برابر حریفان، جاه طلبی های فردی بازیكنان و همچنین تلاش برای شگفتی آفرینی های تیمی می دانند ، اما دیدار امروز تیم ملی كشورمان برابر اردن در شهرامان این واقعیت را به اثبات رساند كه آنچه در فوتبال امروز ایران دیگر به چشم نمی خورد ، همین خصوصیت منحصر به فرد است.

دومین دیدار تیم ملی كشورمان درچارچوب رقابتهای مقدماتی جام ملتهای 2004 در شهر امان پایتخت اردن به پایان رسید.

در این دیدار كه از ساعت 19:30 به وقت تهران آغاز شد، ملی پوشان كشورمان در دیداری پرانتقاد و ضعیف برابر اردن تن به شكست 3 بر 2 دادند.

محمد شلبایه در دقیقه 39، حسونه قاسم در دقیقه 45 و بدران شغران در دقیقه 80 گلهای اردن را به ثمر رساندند و گلهای تیم ملی كشورمان را یحیی گل محمدی در دقیقه 7 و فرهاد مجیدی در دقیقه 59 وارد دروازه میزبان كردند.

نكته مشهود در این بازی سردرگمی و ضعف درخط دفاعی كشورمان بود كه نتیجه آن دریافت 3 گل از حریف بود.

نبود علی دایی و جواد نكونام  هم در این دیدار بسیار به چشم آمد . دیگر نكته ای كه می شود عنوان كرد  این است كه با وجود نفراتی چون رحمتی در دروازه یا نكونام و كاظمیان و بزیك به روی نیمكت كادر فنی یا اصلا از آنها استفاده نكرد یا بسیار دیر تعویض كرد و وقتی هم كه تعویض كرد از نظر كارشناسان تغییرات درستی انجام ندادهر چند كه مصدومیت  زود هنگام گل محمدی  وتعویض اجباری او انسجام دفاعی ایران را متزلزل كرد .