سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
چین برنامه هایی را برای تبدیل شدن به پیشتاز هوش مصنوعی جهان تا سال ۲۰۳۰ طراحی کرده است و در نظر دارد این صنعت را به ارزش یک تریلیون یوآن، معادل ۱۴۷.۷ میلیارد دلار برساند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چین پیشتاز بازار هوش مصنوعی

چین برنامه‌هایی را برای تبدیل شدن به پیشتاز هوش مصنوعی جهان تا سال ۲۰۳۰ طراحی کرده است و در نظر دارد این صنعت را به ارزش یک تریلیون یوآن، معادل ۱۴۷.۷ میلیارد دلار برساند.

بخش اقتصاد تبیان
چین پیشتاز بازار هوش مصنوعی

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تابناک، چین می‌خواهد ظرف کمتر از ۱۵ سال پیشتاز ۱۵۰ میلیارد دلاری هوش مصنوعی در جهان شود.

دولت چین، طرح سه مرحله‌ای خود را منتشر کرد که نشان می‌دهد چگونه هوش مصنوعی (AI) قرار است از حوزه‌های نظامی گرفته تا برنامه‌ریزی شهری به کار گرفته شود. در سند دولتی منتشر شده، گفته شده است: هوش مصنوعی به موتور جدیدی برای توسعه اقتصادی تبدیل شده است.

اولین مرحله این برنامه تا سال ۲۰۲۰ را در بر می‌گیرد و پروسه گسترش نسل جدید تئوری و تکنولوژی هوش مصنوعی را شامل می‌شود. این تکنولوژی در برخی ابزارها و نرم‌افزارهای پایه به کار گرفته خواهد شد. همچنین در این مرحله استانداردها، سیاست‌گذاری‌ها و اصول اخلاقی مربوط به هوش مصنوعی در سطح دومین اقتصاد بزرگ جهان گسترش خواهد یافت.

در مرحله دوم این برنامه که تا سال ۲۰۲۵ طول می‌کشد، چین انتظار دارد در تکنولوژی AI و کاربرد ان به موفقیت بزرگی دست پیدا کند که این منجر به ارتقای صنعتی و تبدیل وضعیت اقتصادی خواهد شد. آخرین گام که بین ۲۰۲۵ تا ۲۰۳۰ را پوشش می‌دهد این است که چین به پیشگام هوش مصنوعی جهان تبدیل شود و ارزش این صنعت در چین به بیش از یک تریلیون یوآن برسد.

اما «جک ما»، رییس علی بابا، که بزرگترین شرکت تکنولوژی چین است نگرانی خود را از توسعه اینترنت و تکنولوژی‌های جدید در آینده ابراز کرد. «ما» گفت: در ۳۰ سال آینده غم و اندوه در جهان از شادی بسیار بیشتر خواهد شد چراکه ما به‌واسطه تکنولوژی فرصت‌های شغلی زیادی را از بین خواهیم برد و با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهیم شد.

در بیانیه دولتی این طرح آمده است: وقتی به این شدت مشغول توسعه هوش مصنوعی هستیم، باید اهمیت بسیار زیادی هم برای ریسک‌های احتمالی در نظر بگیریم.


منبع: خبرگزاری تابناک

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین