سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ود   قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامی استان قم،‌ قرار گرفتن حجت الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی و آیت الله مصباح یزدی در كنار یكدیگر را خنثی كننده ترفند‌های دشمنان ارزیابی كرد. حجت‌الاسلام محمد خرسند  با اشار...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

همایش احزاب كشورهای اسلامی در تهران برگزار می شود

  قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامی استان قم،‌ قرار گرفتن حجت الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی و آیت الله مصباح یزدی در كنار یكدیگر را خنثی كننده ترفند‌های دشمنان ارزیابی كرد.

حجت‌الاسلام محمد خرسند  با اشاره به نزدیك‌تر شدن ایام انتخابات خبرگان رهبری ، اظهار داشت: تابستان سال جاری با توجه به انتخابات خبرگان، جلسات سیاسی مختلفی از سوی حزب مؤتلفه اسلامی در استان قم برگزار خواهد شد. البته حزب مؤتلفه معتقد است در این انتخابات نباید رقابت حزبی صورت گیرد.
وی با بیان این‌كه اگر مردم شاهد جنگ جناح‌ها در انتخابات باشند به هیچ یك از جریانات توجه نخواهند كرد گفت: انتخابات خبرگان رهبری تخصصی است، سیاست حزب ما نیز حمایت از لیست نهایی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز است. طبیعی است كه اگر نظر و پیشنهادی هم داشته باشیم مطرح خواهیم كرد ولی جامعتین به هر نتیجه‌ای برسند ما از آن حمایت خواهیم كرد.
عضو شورای مركزی حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به قرار گرفتن نام حجت الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی در كنار آیت الله مصباح یزدی در فهرست تهران افزود: ما هر دو این شخصیت‌ها را دوست‌دار ولایت فقیه می‌دانیم و تضعیف هیچ‌یك را به بهانه حمایت از دیگری جایز نمی‌دانیم و این اختلاف‌افكنی‌ها هم خواست دشمن است. در خصوص حوادث پانزدهم خرداد قم نیز حزب مؤتلفه طی بیانیه‌ای مواضع خود را اعلام كرد.
وی در ادامه برخی از حامیان امروز حجت الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی را مخالفان دیروز وی دانست و یادآور شد: حامیان امروز هاشمی بیشترین جسارت‌ها را به وی در گذشته انجام دادند. آقایی كه امروز با سفر به كشورهای خارجی هر حرفی را می‌زند، جوایز كیلویی می‌گیرد و باز می‌گوید در ایران آزادی نیست، كتاب عالیجنابان سرخپوش را نوشت و با حمایت جریان دوم خرداد، چاپ شد. امروز از وی حمایت می‌كند. این حمایت را نه هاشمی باور می‌كند و نه ما بلكه آن را یك بازی سیاسی می‌دانیم.
وی ابراز امیدواری كرد با قرار گرفتن این دو شخصیت نظام در كنار یكدیگر با رفع بسیاری از سوء تفاهمات بهانه از دست سودجویان گرفته شود.
حجت‌الاسلام خرسند در ادامه تعاملات حزب مؤتلفه اسلامی با حزب مشاركت را مدنظر قرار داد و تصریح كرد: برخی می‌گویند حزب مؤتلفه از اصول‌گرایی دست برداشته و با دوم خرداد ائتلاف می‌كند ولی این حرف صحیح نیست. ما از گذشته اعلام كردیم، هر حزبی چهار اصل اسلام، انقلاب، ولایت فقیه و رهبری نظام را بپذیرد، ولو با ما هم خوب نباشد حاضر هستیم با او مذاكره كنیم و او را خودی بدانیم.
وی با بیان این‌كه ما معتقدیم بسیاری از مسائل جاری كشور بر اثر به وجود آمدن سوء تفاهم‌هاست و با گفت‌وگو قابل حل است خاطرنشان ساخت: این حزب در سال‌های اخیر تعاملات خوبی را هم در عرصه بین‌الملل داشته است و با حزب بعث سوریه، كمونیست چین و حزب الله لبنان گفت‌وگو كرده است و در سمینارهای مختلف خارج كشور حضور داشته است و در آینده‌ای نزدیك همایش احزاب كشورهای اسلامی را در تهران برگزار می‌كند.
عضو شورای مركزی حزب مؤتلفه با تأكید بر این‌كه حزب مؤتلفه از مواضع خود عقب‌گرد نكرده و نخواهد كرد گفت: كسی كه بخواهد در صحنه اجتماع و سیاست حضور داشته باشد نمی‌تواند قهر كند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین