تبیان، دستیار زندگی
رییس پژوهشکده شورای نگهبان روند بررسی موضوع «رجل سیاسی» در شورای نگهبان را تشریح کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روند بررسی «رجل سیاسی» در شورای نگهبان

رییس پژوهشکده شورای نگهبان روند بررسی موضوع «رجل سیاسی» در شورای نگهبان را تشریح کرد.

بخش حقوق تبیان

سیامک ره‌پیک

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا؛ سیامک ره‌پیک با اشاره به اینکه «رجل سیاسی» یکی از شرایط انتخاب شوندگان در هنگام ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری است، تصریح کرد: در شورای نگهبان این شرایط مورد بررسی قرار گرفت و در سال 92 یک آیین‌نامه داخلی تهیه شد.

وی ادامه داد: بعد از ابلاغ سیاست های کلی انتخابات بنا بر این شد این شرایط از جمله «رجل سیاسی» تنظیم و اعلام شود. در پژوهشکده شورای نگهبان مطالعاتی صورت گرفت، گزارشی تهیه شد به صحن شورا هم اعلام شد؛ البته شورای نگهبان آن آیین نامه قبلی را هم مجددا بررسی کرد، منتها از نظر زمانی، زمان بررسی‌ها به نحوی بود که مقارن با انتخابات ریاست جمهوری شد.

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان خاطرنشان کرد: وقتی این موضوع به پژوهشکده ارجاع شد، پژوهشکده مطالعاتی را انجام داد و گزارشاتی هم تهیه شد. در مورد روش و متد ورود به این بحث و چگونگی تنظیم این شرایط مدل های مختلف پیشنهاد شد که اینها در کنار آن آیین نامه قبلی در جلسه شورای نگهبان مطرح شد، ولی با توجه به شرایط وقت و زمان انتخابات، این جمع بندی تا قبل انتخابات 96 انجام نشد.

ره‌پیک تاکید کرد: مطالعات در این خصوص ادامه دارد. ان‌شاء الله در آینده اگر شورای نگهبان نتیجه نهایی را تصویب کرد، اعلام خواهد شد.


منبع: ایسنا