سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ست   حجت‌الاسلام بیات، مدیر شبكه معارف، خواستار گنجانده شدن محتوای عمیق نامه امیرالمومنین امام علی (ع) به مالك اشتر و رساله حقوق امام سجاد (ع) در منشور سازمان‌های بین‌المللی شد.  حجت الاسلام بیات، م...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اسلام دین صلح است

  حجت‌الاسلام بیات، مدیر شبكه معارف، خواستار گنجانده شدن محتوای عمیق نامه امیرالمومنین امام علی (ع) به مالك اشتر و رساله حقوق امام سجاد (ع) در منشور سازمان‌های بین‌المللی شد.

 حجت الاسلام بیات، مدیر شبكه معارف در دیدار مسؤولان برگزاری همایش «اسلام و حقوق بشر دوستانه بین‌المللی» كه آبان ماه سالجاری در قم برگزار می‌شود، با اشاره به این‌كه اسلام شیعی از نظر موضوعات حقوقی پیشگام است، افزود: دوستی انسان‌ها نسبت به یكدیگر ناشی از محبت خدا به انسان‌هاست.
وی هدایت بندگان توسط خدای متعال را نشانه دوستی خدا دانست و ادامه داد: داوند صلح و دوستی را از سوی خود به پیامبران اعطا كرد و آنان با محبت به انسان‌ها این دوستی را منتقل كردند. در این میان پیامبر اعظم (ص) تأكید بسیاری بر دوستی و محبت بین انسان‌ها دارند.
وی با اشاره به تبلیغات غرب بر ضد اسلام، افزود: بر خلاف این تبلیغات دین اسلام، دین صلح و مسلمانان نیز اهل صلح هستند.
مدیر شبكه معارف با اشاره به این‌كه معارف اسلام در دو بخش «پیش‌گیری» و «درمان» ارایه شده‌، افزود: ابتدا از طریق آموزه‌های دین اسلام، انسان‌ها موظف به پیش‌گیری هستند و در مرحله دوم دستورهای دقیقی ارایه شده است كه بسیاری از مشكلات بشر را درمان خواهد كرد.
وی در ادامه تصریح كرد: باید به قواعد اسلام نسبت به حقوق بشر دوستانه توجه بیشتری صورت گیرد و بر این اساس باید متناسب با شرایط، قواعد و دستورهای جدیدی را استخراج كرد.
حجت‌الاسلام بیات گنجانده شدن محتوای عمیق نامه امیرالمومنین امام علی (ع) به مالك اشتر و رساله حقوق امام سجاد (ع) را در منشور سازمان‌های بین‌المللی خواستار شد.
در ادامه این دیدار دكتر پیتر جی اشتوكر، رییس نمایندگی كمیته بین‌المللی صلیب سرخ، با قدردانی از مسؤولان شبكه معارف در پشتیبانی از برگزاری همایش اسلام و حقوق بشر دوستانه بین‌المللی افزود: در بسیاری از فعالیت‌ها، رسانه نقش اصلی را ایفا می‌كند به گونه‌ای كه رسانه در سال‌های 1991 و 1994 موجب شد تا بار دیگر كشورهای مانند سومالی و افغانستان به عرصه جهانی بازگردند.
دكتر اشتوركر با اشاره به ویژگی‌های اسلام و مسلمانان افزود: با اسلام، به عنوان یك دین زیبا آشنا هستم و مذهب شیعه با خاص بودن و شفافیت باعث نگاه خاص من به این مذهب شده است.
حجت‌الاسلام محمد مهدی ارگانی، مسؤول دبیرخانه همایش اسلام و حقوق بشر دوستانه بین‌الملی نیز در ادامه این دیدار گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در این همایش ارایه كرد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین