سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ست   حجت‌الاسلام محدثی در نخستین نشست هم‌اندیشی وبلاگ نویسان دینی بر ضرورت به كارگیری بهترین شیوه‌ها در جهت مبارزه فرهنگی تاكید كرد.  حجت‌الاسلام جواد محدثی در نشست هم‌اندیشی وبلاگ نویسان دینی از قلم ب...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قلم، ابزار ما در مبارزه فرهنگی است

  حجت‌الاسلام محدثی در نخستین نشست هم‌اندیشی وبلاگ نویسان دینی بر ضرورت به كارگیری بهترین شیوه‌ها در جهت مبارزه فرهنگی تاكید كرد.

 حجت‌الاسلام جواد محدثی در نشست هم‌اندیشی وبلاگ نویسان دینی از قلم به عنوان سلاح مبارزه نام برد و گفت: ما در حال جنگ و نبردیم و یكی از سلاح‌های ما در این مبارزه قلم است و همانگونه كه ما هر روز سلاح‌های خود را پیشرفته‌تر و مجهزتر می‌كنیم باید قلم خود را هم كارآتر و شیواتر كنیم.
وی قلم را پشتوانه همه فعالیت‌های فرهنگی هنری دانست و ادامه داد: پشتوانه تمام ابزارهای جدید، قلم است و برای حضور موفق در این عرصه‌ها و به خصوص عرصه وبلاگ و اینترنت باید كاربرد موثر قلم را بدانیم و به كار بندیم.
نویسنده وبلاگ نجوای قلم در ادامه به بیان نكاتی در باب شیوانویسی در وبلاگ پرداخت و گفت: ایجاز و اختصار در نوشته‌ها و پرهیز از زیاده‌گویی و اطناب و در كنار آن نوشتن به زبان مخاطب و به خصوص نسل جوان از مهمترین نكات در نوشتن وبلاگ موفق است.
وی اضافه كرد: پرهیز از مغلق نویسی و نوآوری و تنوع و به وجود آوردن جاذبه‌های مختلف در نوشته‌ها و توجه به خوب‌نگاری در مقابل پرنگاری باعث می‌شود مخاطب وبلاگ شما بیشتر شود.
در ادامه این نشست مهندس فخری مسوول دفتر توسعه وبلاگ دینی، وبلاگ را یكی از نقاط مهم تلاقی هنر وفن آوری دانست و گفت: اصولاً در دوره ای به سر می بردیم كه سطح اطلاعات، شعور و معرفت عمومی فوق العاده بالاست و حركت های فكری و اجتماعی، به گونه ای پیش می رودكه روشهای سنتی برای توسعه فكری و فرهنگی جامعه، به سرعت كاركرد خود را ازدست می دهند. اگر بخواهیم در این عرصه حركت موثری داشته باشیم، قطعاً ، هنر و فن آوری، اركان جدائی ناپذیر علم و آگاهی برای توسعه خواهد بود.
وی با اشاره به اهداف دفتر توسعه وبلاگ دینی ادامه داد: از اهداف تاسیس این دفتر می توان به برگزاری دوره های آموزشی و فرهنگ سازی در جهت استفاده از رسانه وبلاگ در جریان توسعه فرهنگی و پشتیبانی های علمی وفنی از فعالان این عرصه است. ایجاد ارتباطات مفید و سازنده بین فعالان و تبادل افكار و روشها، یكی دیگر از اهداف این دفتر است كه در قالب برگزاری نشست های ماهانه تعقیب خواهد شد واین نشست اولین آنهاست.
شایان ذكر است نخستین نشست هم‌اندیشی وبلاگ نویسان دینی عصر دیروز در سالن همایش پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در قم و با حضور جمعی از طلاب و وبلاگ‌نویسان دینی برگزار شد.انتهای خبر

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین