سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ست  حضرت آیت الله ناصر مكارم شیرازی، صبح امروز پنج شنبه در دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از مسوولان هیأت های مذهبی قم اظهار داشت: هیأت های مذهبی نیروهای آماده ای هستند كه برای پیشبرد اهداف مقدس دینی و سیاسی...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حضرت آیت الله مكارم شیرازی : هیأت های مذهبی، دانشگاه اعتقادی جوانان است

 حضرت آیت الله ناصر مكارم شیرازی، صبح امروز پنج شنبه در دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از مسوولان هیأت های مذهبی قم اظهار داشت: هیأت های مذهبی نیروهای آماده ای هستند كه برای پیشبرد اهداف مقدس دینی و سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، اسلام تلاش می كنند؛ مشروط به اینكه خدای ناكرده اغراضی در كار آنها بوجود نیاید.
به گزارش رسا، ایشان جلسات عزاداری سالار شهیدان حضرت ابا عبد الله الحسین (ع) و ائمه اطهار (ع) را مصداق بارز مصباح الهدی و سفینه النجاه دانست و گفت: هیأت های ما باید به گونه ای باشد كه جوانان را در برابر آلودگی‌های دنیوی، تاریكی‌ها، انحرافات و گروه‌های منحرف مذهبی و سیاسی حفظ كند.
این مرجع تقلید كه در آستانه ایام فاطمیه (س) سخن می گفت تصریح كرد: افراد سودجویی هستند كه می خواهند از فرصت هیأت‌ها به نفع خود كه شاید اهداف سیاسی هم در آن دخیل باشد استفاده كنند.
وی جذب جوانان و هدایت و ارشاد آنان را از اولیت‌های اهداف هیأت‌ها برشمرد و افزود: به هر میزان كه جوانان جذب این گونه جلسات شوند، به همان تعداد از افراد بزهكار و معتاد جامعه كم می شود. باید راه‌های جذاب و سالمی را كه می توانند جوانان را جذب كنند شناسایی و تقویت كنیم.
حضرت آیت الله مكارم شیرازی، سخنرانی روحانی و بیان احكام در مجالس عزاداری را یك سنت حسنه ارزیابی كرد و خاطر نشان ساخت: در آغاز تمام مجالس عزاداری لازم است واجبات و مسائل دینی و اعتقادی جوانان توسط روحانیت بیان شود.
وی مجالس عزاداری و هیات مذهبی را در واقع یك دانشگاه اخلاق، اعتقادات و آداب اسلامی معرفی كرد و ادامه داد: امروز شبهات فراوانی از سوی دشمنان و فریب خوردگان مطرح می شود كه بسیاری از آنها را می توان با عبارات ساده در هیأت ها پاسخ داد تا جوانان در برابر شبهات ایمن باشند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین