سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
فرمانده یگان حفاظت از آثار تاریخی استان سمنان گفت: ۸۷ عدد شیء تاریخی مربوط به دوره های مختلف تاریخی در سه ماه ابتدایی سال جاری در استان کشف شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

۸۷ شیء تاریخی در استان سمنان کشف و ضبط شد

 فرمانده یگان حفاظت از آثار تاریخی استان سمنان گفت: ۸۷ عدد شیء تاریخی مربوط به دوره‌های مختلف تاریخی در سه ماه ابتدایی سال‌جاری در استان کشف شد.

بخش گردشگری تبیان
شی تاریخی

 محمدرضا افضلی بیان کرد: کشف ۸۷ اثر تاریخی در سه ماهه نخست سال جاری با همکاری و پشتیبانی انتظامی و نیروهای یگان حفاظت از آثار تاریخی استان صورت گرفت.

وی افزود: در مجموع و  بر اساس انجام ۲۳ هزار و ۲۷۳ مورد بازدید نظارتی محسوس و غیر محسوس مراقبان از آثار تحت پوشش، ۱۲ نفر دستگیر و ۸۷ شی تاریخی کشف شد.

فرمانده یگان حفاظت از آثار تاریخی استان سمنان گفت: جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در حریم بازار تاریخی شاهرود، جلوگیری از مرمت غیرمجاز در بازار سمنان و دستگیری حفاران غیرمجاز در نقاط مختلف، از دیگر فعالیت‌های یگان حفاظت از آثار تاریخی استان بوده است.

افضلی یکی از مهم‌ترین پرونده‌های به سرانجام رسیده را کشف سوت به سرقت رفته کارخانه ریسمان ریسی سمنان عنوان کرد و گفت: این سوت تاریخی که در سال ۹۴ به وسیله افراد ناشناس به سرقت رفته بود توسط نیروهای پلیس آگاهی استان کشف و به اداره کل منتقل شد.

وی افزود: رونمایی از لباس متحدالشکل جدید نیروهای یگان حفاظت از آثار تاریخی استان سمنان، برگزاری هشت دوره آموزشی و سرکشی از نحوه مرمت بناهای تاریخی نیز از دیگر اقدامات یگان بوده است.

فرمانده یگان حفاظت از آثار تاریخی استان سمنان افزود: علاقمندان به حفاظت و صیانت از آثار تاریخی می‌توانند هرگونه تخلف، تعرض، تخریب یا حفاری غیرمجاز علیه آثار تاریخی را به شماره ۳۱۷۰۵ سامانه خبری این یگان اعلام کنند.

استان سمنان دارای بیش از یک هزار اثر تاریخی شناسایی شده است که تمامی این آثار نیاز به مراقبت و حفاظت با مشارکت عموم شهروندان دارند.


منبع: مهر

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین