سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ست   آیت الله سید حسن مرتضوی از شاگردان امام راحل و مدرس خارج فقه حوزه علمیه مشهد، در درس خارج فقه خود، حضرت امام خمینی (ره) را الگوی تمام نسل‌ها معرفی كرد و گفت: در جهان امروز هر کسی می خواهد سراغ معنویت برود، به...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حضرت امام خمینی برای تمامی نسل ها الگوست

  آیت الله سید حسن مرتضوی از شاگردان امام راحل و مدرس خارج فقه حوزه علمیه مشهد، در درس خارج فقه خود، حضرت امام خمینی (ره) را الگوی تمام نسل‌ها معرفی كرد و گفت: در جهان امروز هر کسی می خواهد سراغ معنویت برود، به امام راحل اقتدا نموده و او را الگوی اخلاقی خود قرار می‌دهد.

  آیت الله سید حسن مرتضوی، در آغاز درس خارج فقه خود در مدرسه علمیه حضرت آیت الله خوئی (ره) مشهد، با اشاره به فرارسیدن هفدهمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام پانزده خرداد، خطاب به طلاب و روحانیان گفت: در این دو روز تعطیلی سزاوار است که ما حق خود را به حضرت امام خمینی (ره) ادا کنیم. سخنرانان با صحبت خود، نویسندگان با قلم خود و دیگران هم با هر وسیله ای که می توانند، ویژگی‌های اخلاقی سیدنا الاستاذ را برای مردم بیان کنند.
وی ادامه داد: حضرت امام خمینی (ره) شخصیتی عظیم و جامع بود. شخصیتی که «ینبغی ان یقتدی به» یعنی سزاوار است كه او را امام قرار داد. سزاوار است تمام انسانها در هر زمینه ای به او اقتدا کنند. او الگویی کامل برای تمامی نسل هاست.
این شاگرد حضرت امام خمینی (ره)‌ با بیان این كه هر کسی می خواهد در جهان امروز سراغ معنویت برود به امام راحل اقتدا نموده و او را الگوی اخلاقی خود قرار می‌دهد، اظهار داشت: یادم می آید سیدنا الاستاذ در تابستان های گرم نجف، در مسجد شیخ انصاری (ره) مقید به خواندن نوافل ظهر و عصر بودند و این‌گونه بود که شخصیتی عظیم و تاثیر گذار در تاریخ بشر شدند.
وی در ادامه به تجلیل از شخصیت اخلاقی حضرت امام خمینی (ره) پرداخت و یادآور شد: او الگویی کامل برای اهل فضل، اخلاق، تقوا و اهل علم و فقاهت و اهل سیاست و فرهنگ بود.
این استاد دروس خارج فقه حوزه علمیه مشهد در پایان خواستار حضور پرشور طلاب حوزه علمیه مشهد در مجالس بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) شد و افزود: حضور در این مجالس، تعظیم شعائر است و دارای ابعاد تعلیمی، تربیتی، اخلاقی و سیاسی است.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین