سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ند    در این جا گردهم آمده‌ایم تا با پاسداشت و یاد امام راحل و بازخوانی اندیشة آن مرد الهی و تأكید بر پایداری و مقاومت در این راه و تجدید بیعت با خلف صالحش در این مسیر به وظایف خود در احیای آرمان‌های امام خمینی...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

امام خمینی اسلام را از حاشیه به متن زندگی كشاند

   در این جا گردهم آمده‌ایم تا با پاسداشت و یاد امام راحل و بازخوانی اندیشة آن مرد الهی و تأكید بر پایداری و مقاومت در این راه و تجدید بیعت با خلف صالحش در این مسیر به وظایف خود در احیای آرمان‌های امام خمینی (ره) و حفاظت از اسلام و نظام عمل نماییم.

 حجت الاسلام والمسلمین عباس كعبی در هفدهمین سالگرد ارتحال امام راحل (ره) در جمع مردم ولایت مدار شهرستان گتوند با بیان این‌كه امروز بحمدالله در سراسر جهان مردم، اسلام امام را به عنوان اسلام اصیل می‌دانند، افزود: امروز در سراسر جهان ملت‌ها اسلام طالبانی و القاعده را مظهر تحجر و عقب ماندگی می‌دانند و از آن متنفر هستند، همچنین اسلام سكولار و لیبرالیسم را اسلام التقاطی می‌دانند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: امروز، اسلام امام به عنوان اسلام ناب محمدی در سراسر جهان مطرح است و این مرد بزرگ، بیدارگر بزرگ جهان است، كار بزرگی كه حضرت امام خمینی (ره) انجام داد طرح مدل اسلام صحیح در مقابل اسلام التقاطی است.
حجت الاسلام والمسلمین عباس كعبی در ادامه با بیان دستاوردهای بزرگ حضرت امام خمینی (ره) با اشاره به این‌كه عرضه فلسفه سیاسی نوین در زمینه حكومت از ابتكارات حضرت امام (ره) بود، گفت: عرضه فلسفه سیاسی جدید در زمینه حكومت كه بر اساس نظریه ولایت فقیه می‌تواند انسان و جامعه را به نحو احسن اداره نماید، از دستاوردهای بزرگ حضرت امام (ره) بود.
عضو شورای نگهبان ادامه داد: امروز اندیشه حضرت امام خمینی (ره) به مثابة یك هجوم بزرگ بر فكر منحط و پوسیده استكبار در سراسر جهان هم‌آوردی می‌طلبد.
وی ادامه داد: امروزه و پس از گذشت 27 سال از عمر انقلاب و 17 سال از وفات آن امام راحل (ره) به بزرگداشت عزتمندانه افتخار می‌كنیم كه دست‌‌آورد امام و استكبار با پیشرفته‌ترین تكنولوژی نظامی و با اتحاد شرق و غرب بر علیه ایران اسلامی و انقلاب تازه پیروز شده، نتوانستند كاری از پیش ببرند و ملت ما اطاعت از حضرت امام و براساس اسلام و مذهب اهل بیت (ع) و عشق شهادت و جانبازی در راه دین و برای حفاظت از این مرز و بوم یكپارچه ایستادند و حماسة بزرگ 8 سال دفاع مقدس را آفریدند و یك وجب از خاك ایران اسلامی را تسلیم نكردند.
وی ادامه داد: امروز ایران اسلامی به گونه‌ای است كه به اعتراف دشمنان به یك قدرت منطقه‌ای تبدیل شده است.
عضو شورای نگهبان در ادامه با اشاره به نامة دكتر احمدی نژاد به بوش گفت: این نامه، نماد پیروزی قدرت منطق بر منطق قدرت است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: محور وحدت و یكپارچگی ملت بزرگ ایران، اسلام، اهل بیت (ع)، امام، رهبری و سربلندی ایران اسلامی است. در حال حاضر با توجه به توطئه‌های دشمن و استكبار كه وحدت و همبستگی ملی را نشانه گرفته است، به عنوان یك وظیفه عقلی و شرعی و اخلاقی و ملی همه باید دست به دست هم دهد و فضای اخوت و برادری را در استان به ویژه میان نخبه‌گان و سطوح مختلف مردم و قومیت‌ها ایجاد كنیم و از تحریك عواطف و احساسات و ایجاد فضای آلوده پرهیز نماییم.
وی با اشاره به هفدمین سالگرد تعیین مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای از سوی خبرگان، اجلاس ویژه به توانمندی‌ها و كارنامه درخشان هفده سال رهبری معظم له اشاره و دستاورد ارزشمند علمی و در عرصه انرژی هسته‌ای را محصول رهبری ایشان دانست و با تبیین قدرت دیپلماسی رهبری در صحنه روابط بین‌المللی عبور از شورای امنیت در پرونده هسته‌ای ناشی از همت، درایت، شجاعت رهبری دانست.
عضو جامعه مدرسین در پایان با اشاره به انتخابات آینده خبرگان رهبری، اعتبار خبرگان رهبری را اعتبار نظام، امام، رهبری و پاسداری از خون شهیدان دانست و انتخابات خبرگان را مهم‌تر از انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراها دانست و ضمن دعوت همگان به مشاركت حداكثر، خواهان ایجاد فضای مناسب و اهتمام به تبیین خبرگان در سطح افكار عمومی شد.انتهای خبر

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین