سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ده  مسؤول مرکز تحقیقات علمی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان فعالیت‌های مجمع فقهی جده از همکاری این دو مجمع با یکدیگر خبر داد. حجت‌الاسلام احمد مبلغی با اشاره به همکاری‌های مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

همکاری مرکز تحقیقات علمی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با مجمع فقهی جده

 مسؤول مرکز تحقیقات علمی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان فعالیت‌های مجمع فقهی جده از همکاری این دو مجمع با یکدیگر خبر داد.

حجت‌الاسلام احمد مبلغی با اشاره به همکاری‌های مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با مجمع فقهی جده اظهار داشت: مجمع فقهی جده متشکل از علمای مذاهب اسلامی است که هر ساله گرد هم می‌آیند تا مقالات و آخرین دستاوردهای فقهی خویش را ارائه کنند.
وی آیت‌الله تسخیری، رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را نماینده شیعیان در این مجمع معرفی کرد و افزود: آیت‌الله تسخیری با شرکت در نشست سالانه این مجمع مجموعه‌ای از آخرین دستاوردهای فقهی شیعه را به آگاهی علمای اهل سنت می‌رساند که نقش مهمی در تبیین مبانی شیعه ایفا می‌کند.
مسؤول مرکز تحقیقات علمی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطرنشان ساخت: مجمع فقهی وابسته به کنفرانس اسلامی و دارای تشکیلات مستقلی است. دبیر کل این مجمع «ابن‌الخوجه» از کشور تونس می‌باشد.
حجت‌الاسلام مبلغی گفت: هر ساله از سوی این مجمع همایشی در یکی از کشورهای اسلامی برگزار و موضوع همایش چند ماه پیش از افتتاح آن به علمای هر کشور اعلام می‌شود تا به نگارش مقاله درباره آن بپردازند.
وی برجستگی این همایش را دعوت از متخصصان متناسب با موضوع نشست برشمرد و در پایان گفت: مقالات هر نشست در مرکز تحقیقات علمی مجمع تقریب مذاهب اسلامی تقریر و بررسی می‌شود.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین