سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ست در حالیكه ما در كشورهای اسلامی كه تشنه معارف تشیع هستند كاری نمی كنیم، ضد انقلاب با سرمایه گذاری روی افکار انحرافی، آنها را به زبانهای مختلف ترجمه کرده و به کشور‌های گوناگون ارسال می‌کند.   رئیس مؤسسه آموزش...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دیدگاههای الحادی و انحرافی داخلی در كشورهای اسلامی ترویج یافته است

در حالیكه ما در كشورهای اسلامی كه تشنه معارف تشیع هستند كاری نمی كنیم، ضد انقلاب با سرمایه گذاری روی افکار انحرافی، آنها را به زبانهای مختلف ترجمه کرده و به کشور‌های گوناگون ارسال می‌کند.


  رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) كه در جمع دانش پژوهان، طلاب و دانشجویان سخن می گفت، زمینه و آمادگی پذیرش معارف اهل بیت و مذهب شیعه در مردم اندونزی را بسیار مهم و با ارزش بر شمرد و گفت: اگر 10نفر استاد اسلام شناس داشتیم که می توانستند در آنجا اقامت کنند، شاید میلیون‌ها نفر شیعه می شدند. حال آنکه برای این کار نه نهادهای سمی چنین برنامه‌های مداوم وفراگیری دارند و نه افرادی به صورت خود جوش برای انجام این مسؤلیتها داوطلب می شوند.

وی با ابراز تاسف از كوتاهی مسئولین گفت: انواع مکاتب و مذاهب گوناگون دنیا در این دو کشور تبلیغ می‌شود. سالهای متمادی مارکسیسم، هم در مالزی و هم در اندونزی فعالیت می کرده و مردم با بیداری و اطلاع از اهداف شوم مارکسیستها، با آنها جنگیدند و استقلال خود را بدست آوردند.

آیت الله مصباح یزدی که در جمع دانش پژوهان، طلاب و دانشجویان از خاطرت سفر اخیر خودبه اندونزی و مالزی سخن می گفت، افزود: بعضی از افراد منحرف و ضد انقلاب با سرمایه گذاری روی افکار انحرافی، آنها را به زبانهای مختلف ترجمه کرده و به کشور‌های گوناگون ارسال می‌کنند.

استاد حوزه علمیه قم، کشور اندونزی را از افتخارات جهان اسلام برشمرد و گفت: این کشور بزرگترین کشور اسلامی است که بیش از 220 میلیون مسلمان دارد و کمتر از 10 درصد از جمعیت آن از ادیان و مذاهب دیگر هستند که البته جمعیت شیعه آن بسیار کم و عمدتاً بعد از انقلاب اسلامی ایران به مذهب تشیع گرویده اند.

وی افزود: در دورترین نقاط آسیا، به رغم دوری از مراکز علوم اسلامی و خصوصاً با پشت سر گذاشتن سه قرن سلطه استعمار‌گران، علاقه به معارف اسلامی به صورت فزاینده ای رو به رشد است و برخی آداب و سنت های اسلامی که در آن کشور به پا داشته می‌شود، در هیچ جای جهان اسلام نظیر ندارد و همین اظهار علاقه حیرت انگیز به اسلام و اهل بیت است که، وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: حضور چشمگیر دانشگاهیان در جلسات سخنرانی و ابراز احساسات صمیمانه آنها که اکثراً هم شیعه نبودند بسیار قابل توجه بود به گونه ای که احساس می کردم در بین عده ای ازبسیجیان هستم و خود مؤید این حقیقت است که مودت به اهلبیت تنها منحصر به مردم ایران و یا قم نیست و مردمی که به این معارف نیاز و علاقه دارند و با آغوش باز از آن استقبال می کنند، د رجهان فراوانند.

عضو خبرگان رهبری گفت: متاسفانه مطالب و دیدگاههای الحادی و انحرافی که در کشور ما سالها است که اهداف ضد دینی آنها افشا شده، در اندونزی و مالزی به زبان مالایی ترجمه و در میان روشنفکران و دانشگاهیان به عنوان مطالب اسلامی دست به دست می شود وبعضی از کسانی انتظار داشتیم در آنجا مدافع اسلام ناب باشند خودشان گرفتار این دام‌ها شده‌اند.


وی با اشاره به سفر اخیز خود به اندوزی و مالزی ادامه داد: متاسفانه در اندونزی، کشوری با 220میلیون مسلمان, حتی در ازای هر یک میلیون مسلمان، یک نفر عالم صالح و کارآمد که توان تبیین و دفاع از معارف اسلامی را داشته باشد وجود ندارد. درصورتی که با یک برنامه ساده بدون سختی و مهاجرتهای طاقت فرسا می توان این مسلمانها را تقویت نموده و به یک ملت پویا، معتقد و پیشرفته تبدیل کرد. حتی در جاهایی که تبلیغات شیعه ممنوع است می توان بابرنامه‌ای منسجم و حساب شده، تبلیغات اسلامی را در قالب یک استاد دانشگاه انجام داد.

عضو مجلس خبرگان، استقبال مردم، مخصوصاً نخبگان از نشست های گفتمان دینی که در رابطه با این سفرترتیب داده شده بود را بسیار عظیم و پرشور ارزیابی کرد و افزود: یکی ازاساتید دانشگاه پس از سخنرانی ام در یکی ازکالج های اندونزی گفت؛ حقیقت این است که باور نمی کردم که کسی با لباس روحانیت حرفهایی از فلسفه غرب بیان کند و به راحتی آنرا نقد نماید، در حالیکه من که استاد فلسفه هستم تا به حال این مطالب را نخوانده و نشنیده ام.

آیت الله مصباح یزدی از برنامه‌های دینی عده ای از طلاب قم در اندونزی به عنوان یک حرکت جهادی یاد کرد و گفت: جمعی از طلاب با انگیزه، با فداکاری و اراده محکم در آنجا مقاومت کردند و با وجود بعضی از موانعی که متاسفانه از خود ایران بر سر راه آنها گذاشته می‌شد، یک مرکز اسلامی را در اندونزی راه اندازی کرده و تعدادی از کتب شهید مطهری و دیگر نویسندگان متعهد و انقلابی را به زبان آن سرزمین ترجمه کرده‌اند که با استقبال زیادی روبرو شد، به طوریکه بعضی از این کتابها در ردیف کتب درسی قرار گرفته است.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در پایان سخنان خود، توجه به مسایل جزیی و بی ارزش در داخل کشور را موجب عقب ماندگی از کارهای بزرگ و مؤثر ارزیابی کرد و خطاب به دانش پژوهان افزود: اطلاع شما از این مسایل، همّت شما را بیشتر می کند و افق‌‌های روشن تری را پیش روی شما و عالم اسلام خواهد گشود و باور داشته باشید که در راه نشر معارف حقیقی اسلام، مانع بزرگی در سر راه شما بخصوص در کشور اندونزی و کشور های مانند آن و حتی کشورهای اروپایی و کشور های مخالف اسلام، وجود ندارد و باید با سعی و تلاش و توکل به خداوند و ائمه اطهار(ع) به وظیفه خود عمل کرد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین