تبیان، دستیار زندگی
مسئول اداره آموزش حوزه علمیه خراسان شمالی از پذیرش طلبه در ۱۴ مدرسه استان برای سال تحصیلی ۹۷-۹۶ خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
مسئول اداره آموزش حوزه علمیه خراسان شمالی خبر داد:

پذیرش طلبه در ۱۴ مدرسه علمیه خراسان شمالی

مسئول اداره آموزش حوزه علمیه خراسان شمالی از پذیرش طلبه در ۱۴ مدرسه استان برای سال تحصیلی ۹۷-۹۶ خبر داد.
پذیرش طلبه در ۱۴ مدرسه علمیه خراسان شمالی

حجت‌الاسلام حسین زاده با اشاره به اینکه این استان دارای 16 مدرسه علمیه است، اظهار داشت: برای سال تحصیلی جدید 14 مدرسه خراسان شمالی در سطح یک طلبه پذیرش می‌کنند.

وی افزود: از تعداد 14 مدرسه علمیه‌ای که برای سال تحصیلی جدید طلبه پذیرش می‌کنند، سه مدرسه در بجنورد، 2 مدرسه در شیروان، 2 مدرسه در فاروج،2 مدرسه در اسفراین، 2 مدرسه در آشخانه، یک مدرسه در جاجرم، یک مدرسه در گرمه و در راز و جرگلان نیز یک مدرسه است.

حجت‌الاسلام حسین زاده ادامه داد: مراحل پذیرش و ثبت‌نام طلاب حوزه  بدین‌صورت است که متقاضی بعد از قبولی در آزمون کتبی ورودی، برای مصاحبه دعوت می‌شود و مصاحبه توسط مسئولان مربوطه گرفته می‌شود.

وی افزود: مصاحبه‌ها نسبت به اطلاعات افراد و سطح تحصیلات آن‌ها گرفته می‌شود، بدین نحو که مقاطع سیکل، دیپلم و دانشگاهی دارای معیارهای جداگانه‌ای برای پذیرش طلبه هستند.

مسئول اداره آموزش حوزه علمیه خراسان شمالی اضافه کرد: متقاضیان بعد از کسب امتیاز لازم در مصاحبه، در دوره میثاق طلبگی، اختبار و تثبیت شرکت می‌کنند و در نهایت بعد از قبولی در آزمون نهایی، کد رسمی طلبگی برای آن‌ها صادر می‌شود و می‌توانند برای ادامه تحصیل در مدارس علمیه حضور یابند.

وی خاطرنشان کرد: در استان خراسان شمالی 16 مدرسه علمیه شامل 10 مدرسه علمیه ویژه برادران و 6 مدرسه علمیه ویژه خواهران فعال بوده و در سال تحصیلی جاری در مجموع هزار و 500 طلبه خواهر و برادر در این مدارس در سطوح یک، دو، سه و چهار زیر نظر 170 استاد اعزامی و حق‌التدریس به تحصیل علوم دینی پرداختند.

منبع: حوزه نیوز