سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ند   آیت‌الله سید محمد سعید حكیم، از مراجع شیعی عراق، عصر دیروز، در دیدار با منوچهر متكی و هیأت همراه وی، ضمن تأكید بر ضرورت گسترش روابط ایران و عراق در همه عرصه‌ها تأكید كرد: در كشور ایران و عراق، تحت تعالیم ا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایران و عراق، تحت لوای اهل بیت به شكوفایی می‌رسند

  آیت‌الله سید محمد سعید حكیم، از مراجع شیعی عراق، عصر دیروز، در دیدار با منوچهر متكی و هیأت همراه وی، ضمن تأكید بر ضرورت گسترش روابط ایران و عراق در همه عرصه‌ها تأكید كرد: در كشور ایران و عراق، تحت تعالیم اهل بیت و در ظل عنایات ایشان، به رونق و شكوفایی حقیقی می‌رسد.

  در این دیدار كه در دفتر آیت‌الله حكیم در نجف اشرف، برگزار شد، آیت‌الله سید محمد سعید حكیم، تصریح كرد: دو ملت مسلمان و شیعه ایران و عراق، باید با همكاری‌های دو جانبه به هر آن‌چه كه مصلحت شیعیان و مسلمانان است برسند و این خواست مراجع و علمای دین در هر دو كشور است.
این مرجع شیعی ضمن اشاره به حمایت‌های بی‌دریغ و همه جانبه ایران بر ملت مظلوم و ستمدیده عراق در طول حاكمیت نظام بعث خواستار استمرار حمایت‌ها و پشتیبانی این كشور از دولت و ملت عراق شد.
آیت‌الله سید محمد سعید حكیم در جایی دیگر از سخنان خویش، حفظ كیان اسلام در دو كشور را تنها هدف مسؤولان و دولتمردان دانست و گفت: آنچه كه ضروری به نظر می‌رسد، این است كه ایران و عراق، با گسترش تعالیم و آموزه‌های گرانقدر اهل بیت (ع) در كشورها اسلام و تشیع را بین مردم و گروه‌ها، نهادینه كنند.
منوچهر متكی نیز در این دیدار، ضمن تقدیر و تشكر از تلاش‌های گسترده مرجعیت در گسترده مرجعیت در گسترش فرهنگ اهل بیت و بیداری مردم در امور سیاسی، اقتصادی، از ایشان دعوت كرد تا جهت دیدار با علما و مراجع ایران و زیارت حرم رضوی(ع)، سفری به ایران داشته باشند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین