تبیان، دستیار زندگی
مجید برزگر کارگردان آیین بزرگداشت زنده یاد عباس کیارستمی در اصفهان، جزئیات این مراسم را شرح داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جزئیات آیین بزرگداشت عباس کیارستمی اعلام شد

مجید برزگر کارگردان آیین بزرگداشت زنده یاد عباس کیارستمی در اصفهان، جزئیات این مراسم را شرح داد.

پیشخوان خبر تبیان

عباس کیارستمی

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، آیین بزرگداشت زنده یاد عباس کیارستمی عصر امروز چهارشنبه ۱۴ تیر از ساعت ۱۸ در سالن سینما فلسطین اصفهان به کارگردانی مجید برزگر برگزار می شود. مجید برزگر کارگردان این آیین بزرگداشت درباره جزئیات این مراسم توضیح داد: برای برگزاری این آیین چند کلیپ و سه سخنرانی در نظر گرفته شده است. هوشنگ گلمکانی منتقد  سینما و شادمهر راستین نویسنده و دوست زنده یاد کیارستمی درباره این سینماگر فقید سینمای ایران سخنرانی می کند. همچنین یک فیلمساز از نسل جدید سینما نیز درباره ایشان صحبت خواهد کرد.

این کارگردان درباره دکور مراسم گفت: به دلیل این که سالن سینما فلسطین بعد از برگزاری مراسم بلافاصله نمایش فیلم های جشنواره را در دستور کار دارد، امکان دکورزنی وجود نداشت اما از کمترین المان ها مثل پوستر و بنر استفاده کرده ایم.

این کارگردان درباره دکور مراسم گفت: به دلیل این که سالن سینما فلسطین بعد از برگزاری مراسم بلافاصله نمایش فیلم های جشنواره را در دستور کار دارد، امکان دکورزنی وجود نداشت اما از کمترین المان ها مثل پوستر و بنر استفاده کرده ایم. برزگر ادامه داد: پس از درگذشت آقای کیارستمی بنا بود اولین جشنواره فیلم کودک و نوجوانی که برگزار شود، حتما از او یاد کند و چون جشنواره به این زمان موکول شد، برگزاری آیین نکوداشت نیز با سالروز درگذشت او همزمان شد. وی درباره محوریت موضوعی آیین بزرگداشت عباس کیارستمی بیان کرد: تمرکز اصلی بر فعالیت های او در حوزه سینمای کودک و نوجوان است. سکانس هایی از فیلم های او مثل «مسافر»، «خانه دوست کجاست؟» و... در کلیپی درباره اش استفاده شده است. برزگر در پایان با اشاره به اینکه شادمهر راستین اجرای این مراسم را برعهده دارد، گفت: به دلیل سابقه فعالیت های حرفه ای عباس کیارستمی در حوزه فیلمنامه نویسی، امور گرافیکی و تبلیغاتی، جوایز برگزیدگان بخش فیلمنامه نویسی و مسابقه اقلام تبلیغاتی همزمان با این مراسم اهدا خواهد شد.


منبع: خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .