تبیان، دستیار زندگی
ست   معاون پژوهشی مرکز تخصصی مهدویت با اعلام برنامه‌های مختلف این مركز در دانشگاه‌های سراسر کشور، پرداختن به مباحث مهدویت را نیاز جدی دانشجوی امروز خواند. حجت‌الاسلام محمدصابر جعفری، معاون پژوهشی مركز تخصصی...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دانشجو، تشنه مباحث مهدویت است

معاون پژوهشی مرکز تخصصی مهدویت با اعلام برنامه‌های مختلف این مركز در دانشگاه‌های سراسر کشور، پرداختن به مباحث مهدویت را نیاز جدی دانشجوی امروز خواند.

حجت‌الاسلام محمدصابر جعفری، معاون پژوهشی مركز تخصصی مهدویت،  اظهار داشت: جلسات نقد فیلم با مضمون آخرالزمان و منجی، از جمله برنامه‌های مرکز تخصصی مهدویت در دانشگاه‌های سراسر کشور است که با استقبال فراوان دانشجویان مواجه شده است.
وی مباحث مطرح شده در این جلسات را بررسی مفهوم آخرالزمان و مدیریت پایان جهان عنوان كرد و افزود: اکنون جهان غرب آن طور که می‌خواهد از آخرالزمان تعریف ارایه می‌دهد و به تحریف آن می‌پردازد و آخرالزمان را مدیریت می‌کند که این مسأله ضرورت پرداختن بیشتر به موضوع مهدویت را روشن‌تر می‌سازد.
معاون پژوهشی مرکز تخصصی مهدویت خاطرنشان کرد: فضای نقد فیلم، باز و بر مبنای انصاف است و به همین علت دانشجویان در این جلسات حضوری فعال دارند و پاسخ بسیاری از پرسش‌های خود را در زمینه مهدویت دریافت می‌کنند.
حجت‌الاسلام جعفری اجرای سخنرانی و مطرح کردن آسیب‌های مباحث مهدویت را از دیگر برنامه‌های مرکز تخصصی مهدویت در دانشگاه‌ها عنوان کرد.
وی خاطرنشان کرد: انتشار مجموعه «انتظار» شامل هفت کتابچه جیبی، حاوی مطالب علمی به صورت چکیده، از جمله فعالیت‌های این مرکز در جهت ارتقای فرهنگ مهدویت در میان اقشار مختلف جامعه است.
معاون پژوهشی مرکز تخصصی مهدویت برخی از عناوین این کتابچه‌ها را ضرورت طرح مباحث مهدویت، امام مهدی (عج) در احادیث شیعه و سنی، طلوع خورشید، مهدی ستیزان و اندیشه مهدویت و آسیب‌ها اعلام کرد.