تبیان، دستیار زندگی
مدیرعامل شرکت هواپیمایی هما از سهم ۵۰ درصدی هما برای پروازهای حج امسال خبر داد و با اشاره به این که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده انتقال حجاج از ۹ مرداد آغاز می شود، گفت: جابجایی ۵۰ درصد حجاج ایرانی را شرکت های هواپیمایی سعودی انجام می دهند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایرباس‌های نو برای مسیرهای اروپایی است نه حجاج

مدیرعامل شرکت هواپیمایی هما از سهم ۵۰ درصدی هما برای پروازهای حج امسال خبر داد و با اشاره به این‌که بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده انتقال حجاج از ۹ مرداد آغاز می‌شود، گفت: جابجایی ۵۰ درصد حجاج ایرانی را شرکت‌های هواپیمایی سعودی انجام می‌دهند.

پیشخوان خبر تبیان
هواپیما، ایران ایر

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تسنیم، پرورش یادآور شد:‌مانند سال‌های گذشته ایران‌ایر وظیفه جابجایی 50 درصد حجاج ایرانی را دارد و 50 درصد باقی پروازها برعهده شرکت‌های هواپیمایی سعودی خواهد بود.

وی با بیان این‌که ایران‌ایر 43 هزار نفر از حجاج را جابجا می‌کند، افزود: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته انتقال حجاج از 9 مردادماه آغاز و 27 تا 29 روز زمان می‌برد.

وی با بیان این‌که از ایرباس‌های نو هما برای جابجایی حجاج استفاده نمی‌کنیم، تصریح کرد:‌ بر اساس برنامه  از ایرباس‌های جدید  در مسیرهای اروپایی استفاده می‌کنیم.

مدیرعامل ایران‌ایر یادآور شد:‌ در سنوات گذشته در عملیات پروازی حج تعدادی هواپیمای بوئینگ 747 و تعدادی ایرباس استفاده می‌کردیم و به دلیل زمین‌گیر شدن چند فروند از هواپیماهای 747 به دلیل قدمت امسال از هواپیماهای ایرباس‌ استفاده می‌کنیم.


منبع : تسنیم

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .