تبیان، دستیار زندگی
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: آماده امضای «قرارداد تاریخی صلح» با اسرائیلی ها بر اساس راه حل دو دولت هستیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

محمود عباس خبر داد:

"صلح تاریخی تشکیلات خودگردان با اسرائیل"!

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: آماده امضای «قرارداد تاریخی صلح» با اسرائیلی ها بر اساس راه حل دو دولت هستیم.

بخش سیاست تبیان
محمود عباس

به گزارش تبیان به نقل از العالم، خبرگزاری آناتولی گزارش داد، محمود عباس در بیست و نهمین نشست سران اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا، از کشورهای آفریقایی خواست که هر گونه پیشرفت در روابط این قاره با رژیم صهیونیستی را به میزان پایبندی تل آویو به پایان دادن به اشغالگری در اراضی اشغالی 1967 منوط کنند.

رئیس تشکیلات خودگردان تاکید کرد که تلاش های رژیم صهیونیستی برای مشارکت در کنفرانس های بین المللی کشورهای آفریقایی و برنامه ریزی برای برگزاری کنفرانس میان کشورهای قاره آفریقا، تشویق این رژیم به تداوم اشغالگری و انکار حق آزادی، حاکمیت و استقلال ملت فلسطین است.

وی با ابراز امیدواری به حمایت اتحادیه آفریقا و کشورهای عضو این اتحادیه از تغییر شرایط تلخ ملت فلسطین در نتیجه اشغالگری، گفت: ادامه حمایت و رأی کشورهای آفریقایی به نفع قطعنامه های فلسطینی در محافل بین المللی، در تحقق راه حل دو دولت، حفظ حقوق ملت فلسطین و تحقق سازش سهیم خواهد بود.

عباس مدعی شد: حل و فصل عادلانه مسئله فلسطین کلید صلح (سازش) است و بدون تردید در کوتاه کردن دست گروه های تروریستی در مناطق اطراف فلسطین نقش خواهد داشت و سرمنشأ خیر برای منطقه، آینده نسل ها، امنیت و صلح جهانی خواهد بود.

وی ضمن اعلام آمادگی برای امضای توافق سازش "تاریخی" با صهیونیست ها، گفت: ما در انتظار پاسخ تل آویو به طرح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مورد قرارداد صلح بر اساس راه حل دو دولت هستیم.


منبع : العالم