تبیان، دستیار زندگی
به دلیل تداوم بحران سیاسی در منطقه خلیج فارس، پادشاه عربستان سفر خود به آلمان برای شرکت در اجلاس G20 را لغو کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پادشاه عربستان سفر به اجلاس G20 را لغو کرد

به دلیل تداوم بحران سیاسی در منطقه خلیج فارس،‌ پادشاه عربستان سفر خود به آلمان برای شرکت در اجلاس G20 را لغو کرد.

پیشخوان خبر تبیان
ملک سلمان

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری فارس ، ملک سلمان، پادشاه عربستان سفر خود به آلمان برای شرکت در اجلاس گروه G20 را لغو کرد. علت این اقدام تداوم بحران سیاسی در خاورمیانه عنوان شده است.

اجلاس 20 اقتصاد بزرگ جهان موسوم به G20 قرار است طی روزهای هفتم و هشتم ماه جاری میلادی در هامبورگ آلمان برگزار شود.

سران کشورهای عضو این گروه نظیر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در این اجلاس شرکت خواهند کرد.

طی هفته‌های گذشته بحرین، عربستان، امارات و مصر در کنار کشورهایی نظیر لیبی، مالدیو و کومورس روابط تجاری خود را به طور همزمان با قطر قطع کردند. این کشورها برای ازسرگیری روابط دیپلماتیک خود با این کشور حاشیه خلیج فارس 13 شرط را مطرح کردند و به این کشور 10 روز مهلت دادند تا این شروط را اجرایی کند.

روز گذشته مهلت 10 روزه سعودی‌ها به مقامات قطری برای اجرای 13 شرط به پایان رسید و قطر با اجرای آنها مخالفت کرد. عربستان سعودی و هم‌پیمانان این کشور مجدداً 48 ساعت به قطر فرصت دادند تا نسبت به این قضیه تصمیم‌گیری کند. مقامات قطر اخیراً با تسلیم نامه‌ای به امیر کویت پاسخ درخواست سعودی‌ها را اعلام کردند.

عربستان سعودی و کشورهای یادشده با لغو روابط دیپلماتیک خود با قطر، مرزهای دریایی،‌ هوایی و زمینی خود با قطر را بسته‌اند و قطر برای تأمین مایحتاج موردنیاز خود به سمت ایران و ترکیه رفته است.


منبع : فارس

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .