تبیان، دستیار زندگی
مدیر کل بازرگانی و بازاریابی داخلی راه آهن اعلام کرد: شرکتهای حمل ونقل ریلی تدابیر لازم را جهت تقویت بخش بازرگانی و بازاریابی خود و بارهای جدید بویژه در مسیر ها و محورهای کم ترافیک فراهم می کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ارزیابی عملکرد حمل بار شرکتهای حمل و نقل ریلی

مدیر کل بازرگانی و بازاریابی داخلی راه آهن اعلام کرد: شرکتهای حمل ونقل ریلی تدابیر لازم را جهت تقویت بخش بازرگانی و بازاریابی خود و بارهای جدید بویژه در مسیر‌ها و محورهای کم ترافیک فراهم می‌کنند.

پیشخوان خبر تبیان
قطارپ

به گزارش  تبیان به نقل از خبرگزاری صداو سیما به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران؛ سید مرتضی علی احمدی با اشاره به جلسه ارزیابی عملکرد حمل بار توسط شرکت‌های حمل و نقل ریلی، گفت:در این جلسه دلایل کاهش حمل بار ریلی از مبادی حمل و راهکارهای افزایش حمل بار از ابتدای سال تا دوازدهم خرداد ماه سالجاری بررسی و عملکرد نسبت به مدت مشابه سال گذشته مقایسه و مورد بحث قرار گرفت.

وی با بیان اینکه سیاست ارتباط مستمر با شرکت‌ها و ارزیابی بازار ریلی از ابتدای سال با انجمن صنفی در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است، بیان کرد: مهمترین مشکلات پیش روی شرکت‌های حمل و نقل ریلی شامل کاهش حجم بار، افت چشمگیر عملکرد برخی شرکت ها، بالا بودن نرخ تعرفه ریلی در مقایسه با جاده و مشکلات مالی شرکت‌ها بررسی شد.

احمدی اظهار داشت: کنترل تعرفه ریلی در مقایسه با جاده در مسیرهای مهم موجود و برای بارهای جدید توسط اداره کل بازرگانی، برنامه ریزی شرکتهای حمل و نقل ریلی برای خروج سریعتر واگنهای تعمیری از خطوط تعمیر و اجرای برنامه سالانه تعمیرات اساسی از جمله تصمیم هایی بود که در این جلسه گرفته شد.

مدیر کل بازرگانی و بازاریابی داخلی راه آهن اضافه کرد: قرار شد شرکتهای حمل ونقل ریلی تدابیر لازم را برای تقویت بخش بازرگانی و بازاریابی خود و بارهای جدید بویژه در مسیر‌ها و محورهای کم ترافیک که اداره کل بازرگانی و بازاریابی اعلام داشته، تعیین کنند.

همچنین اداره کل بازرگانی اعلام کرد، طرح افزایش حجم بار ماهانه نسبت به متوسط ماهانه مدت مشابه سال قبل هر شرکت را با اعمال تسهیلاتی از قبیل: افزایش مدت اعتبار بازپرداخت حق دسترسی و اعمال تخفیفات ویژه جهت جذب بارهای جدید بالاخص در مسیرهای کم ترافیک را در دست مطالعه و تصویب دارد.

برای جلسه‌های آتی مقرر شد عملکرد شرکتهای حاضر در جلسه در قالب سربرگ عملکرد هر شرکت به تفکیک مشتری (صاحبان کالا)، نوع کالا، نوع واگن، سهم از بازار در درآمد، تناژ و تن – کیلومتر مورد ارزیابی دقیق تری قرار گیرد.

این جلسه فوق با حضور مدیران شرکت‌های حمل و نقل ریلی بهتاش سپاهان، ریل پرداز سیر، آسیا سیر ارس و توکاکشش و با حضور دبیر انجمن صنفی و نماینده اداره کل سیر و حرکت برگزار شد.


منبع : خبرگزاری صدا و وسیما

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .