تبیان، دستیار زندگی
وزیر تعاون، رفاه و کار اجتماعی با بیان اینکه نمی توان برای مقابله با پیری جمعیت نسخه واحدی پیچید، گفت: باید به ارائه خدمات به زنان سالمند توجه ویژه ای شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حداقل حقوق پرداختی به مستمری‌بگیران

وزیر تعاون، رفاه و کار اجتماعی با بیان اینکه نمی‌توان برای مقابله با پیری جمعیت نسخه واحدی پیچید، گفت: باید به ارائه خدمات به زنان سالمند توجه ویژه‌ای شود.

پیشخوان خبر تبیان
ربیعی

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، علی ربیعی در همایش بین المللی «سالمندی جمعیت و پیامدهای مرتبط با سیاستگذاری» در تبریز با بیان اینکه در این همایش از هشت کشور جهان برای تبادل دانش سالمندی حضور دارند، اظهار کرد: در قرن بیست و یکم با بحث تحولات جمعیتی و سالمندی جمعیت و الزام به تغییرات بنیادین مواجه هستیم.

 پیش‌بینی افزایش جمعیت زنان سالمند نسبت به مردان در کشور

وی با بیان اینکه یکی از مسائل مهم کشورهای جهان پدیده افزایش جمعیت سالمندی است، اعلام کرد: باید زیرساخت‌های لازم را برای مقابله با پیری جمعیت در کشور فراهم کنیم. افزایش جمعیت زنان سالمند در کشور نسبت به مردان سالمند پیش بینی می‌شود و در سال 2050 یک میلیارد زن سالمند در جهان وجود خواهد داشت.

وی با اشاره به اهمیت توجه به کرامت سالمندان، اعلام کرد: باید ساختارهای اقتصادی را متناسب با افزایش جمعیت سالمندی تغییر دهیم.

ربیعی اعلام کرد: طبق آمار، بیش از هفت میلیون جمعیت کشور را زنان سالمند تشکیل می‌دهند. در برنامه ششم، مجلس شورای اسلامی طبق یکی از مفاد قانون، دولت را مکلف به اجرای طرح‌های حمایت از سالمندان و غنی سازی دوران سالمندی می‌کند.

  کاهش سن بازنشستگی در کشور

تمامی سالمندان از دفترچه بیمه درمانی برخوردارند

وی بیان کرد: در قالب برنامه‌های تحت حمایت افراد بالای 60 سال،  بیش از دو میلیون نفر در نهادهای حمایتی تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

ربیعی با اشاره به اینکه سن بازنشستگی در کشور پایین آمده است، تاکید کرد: باید با انجام برنامه‌ریزی های دقیق، خدمات رفاهی برای سالمندان کشور فراهم کنیم. توانسته ایم در دولت روحانی، نمره موفقی در حوزه درمان سالمندان اخذ کنیم به طوری که در کشور در حال حاضر تمامی سالمندان از دفترچه بیمه درمانی برخوردار هستنند.

انجام غربالگری آلزایمر در چند استان کشور

وزیر کار و رفاه اجتماعی گفت: مقرر شده غربالگری آلزایمر را در چندین استان کشور اجرایی کنیم. بهداشت سالمندی را تحت پوشش بیمه قرار دادیم. همچنین رفع بی سوادی سالمندان را هدف گذاری کرده‌ایم؛ این در حالیست که بحث سلامت روانی، روحی و جسمی سالمندان را نیز در سیاست گذاری ها گنجانده‌ایم.

وی افزود: قبل از دولت تدبیر و امید یکی از مشکلات ما در حوزه سالمندی، کمبود اعتبارات بود به طوری که هر مستمربگیر کمتر از 600 هزار تومان مستمر می‌گرفت، اکنون مستمری سالمندان نسبت به تورم، افزایش یافته و حداقل به یک میلیون و 150 هزار تومان رسیده است.


منبع: ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .