تبیان، دستیار زندگی
سرمربی جدید ذوب آهن گفت: یک کار خوب در تیم امید شد و آن هم این بود که پیروانی را با وجود اینکه نتیجه نگرفت از تیم جوانان به تیم امید آوردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قلعه‌نویی: در ایران برای هفته بعد هم برنامه نداریم!

سرمربی جدید ذوب‌آهن گفت: یک کار خوب در تیم امید شد و آن هم این بود که پیروانی را با وجود اینکه نتیجه نگرفت از تیم جوانان به تیم امید آوردند.

پیشخوان خبر تبیان
قلعه نویی

به گزارش تبیان به نقل از  خبرگزاری فارس، امیر قلعه‌نویی در گفت و گو با رادیو ورزش اظهار داشت: ابتدا عرض تسلیت دارم به خاطر درگذشت استاد بهمنش. او انسان بزرگی بود و نمی‌توان او را فقط متعلق به ورزش دانست بلکه وی متعلق به ایران و عاشق ایران بود. پر شدن جای خالی اش نیز بسیار سخت است و ان‌شاالله از تفکر او الگو برداریم. بهمنش مخلصانه دغدغه جامعه‌اش را داشت و برای کشورش کار می‌کرد.

وی درباره قهرمانی آلمان در رقابت‌های جوانان اروپا و رقابت‌های جام کنفدراسیون‌ها و چرایی این قهرمانی‌ها گفت: در دو مقطع به آلمان رفتم. یک بار برای مداوای پایم و دفعه بعد برای حضور در کلاس کریستوف دام. در دنیا برنامه حرف اول را می‌زند و بعد از آن شایسته سالاری. یعنی کسانی که می‌توانند این برنامه را اجرا کنند تعیین می‌‌شوند تا برنامه را به بهترین شکل اجرا کنند. در فوتبال، همه اروپا برنامه دارند. حالا یک نسل هم رویایی می‌شود. مثل هلند که در دهه70 میلادی دوران روایی داشت. در واقع همه جای دنیا برنامه و زیرساخت دارند جز ایران.

قلعه‌نویی افزود: همین زمین فوتبال های ما را ببینید. اگر دنبال برنامه و زیرساخت برویم قسم می خوریم کمتر از آنها نیستیم. باید ایرانی را باو کنیم. اما حب و بغض ها و مشکلات اقتصادی که داریم اجازه نمی‌دهد نیروی انسانی به لیاقت‌هایش برسد. همه جای دنیا بر اساس برنامه و شایسته سالاری کار می‌کنند به جز ایران.

امیدواریم به سمتی برویم که برنامه، سیستم و شایسته سالاری در مملکت ما و نه فقط در ورزش و فوتبال حاکم شود. البته فکر نمی‌کنم برای هفته بعد هم برنامه داشته باشیم! امیدوارم این دولت به این سمت برود.

سرمربی جدید ذوب‌آهن گفت: به طور مثال یک کار خوب در تیم امید شد و آن هم این بود که پیروانی را با وجود اینکه نتیجه نگرفت از تیم جوانان به تیم امید آوردند. اشکالی هم ندارد بلکه کسانی که او را انتخاب کردند با تفکر این کار را کردند. همین کار هم قشنگ است که این نسل با مربی‌شان یک رده بالاتر آمده‌اند. امیدوارم کاری کنیم که ایرانی به لیاقتش برسد. با این حال شناسایی استعداد و زمینه‌ای که این استتعدادها به حد اعلا برسند در ایران وجود ندارد. ما هم در تیم ملی، تیم ب را راه اندازی کردیم که آن هم مقطعی بود، چون در ایران قانون قائم به شخص است. مثلا بهترین دوران بعد از انقلاب در زمان هاشمی طبا بود که حب و بغض های سیاسی اجازه نداد کارش را انجام دهد یا به طور مثال مصطفوی که تیم ملی را به جام جهانی برده و در دفترش جابجا می‌شود. این مسائل به ورزش ما کمک نمی‌کند.

قلعه‌نویی در پاسخ به سوال مجری که در ایران برای سال بعد هم برنامه نداریم، گفت: امیدواریم به سمتی برویم که برنامه، سیستم و شایسته سالاری در مملکت ما و نه فقط در ورزش و فوتبال حاکم شود. البته فکر نمی‌کنم برای هفته بعد هم برنامه داشته باشیم! امیدوارم این دولت به این سمت برود.

وی درباره شرایط ذوب‌آهن گفت: ذوب‌آهن به واقع یک باشگاه است. اگر بازی‌های آسیایی گوانگجو دقت داشته باشید 40 درصد مدال‌ها برای استان اصفهان بود. یکی از دلایلی که این باشگاه را انتخاب کردم چون ذوب‌آهن واقعا باشگاه است. درباره شرایط فنی هم مهمترین مساله این است که تیم اصلی را حفظ کردیم و اگر دو سه بازیکن دیگر از جمله یک مهاجم جذب کنیم فکر کنم شرایط مان بهتر می‌شود. از روزی که تمرینات را آغاز کردیم همه نفرات را داشتیم. در نقل و انتقالات 3 گروه بازیکن داریم که در مقاطع مختلف به تیم اضافه می شوند اما ما با تمام نفرات کار را آغاز کردیم. همه در این تیم تلاش می‌کنند تا یک تیم خوب برای آینده داشته باشیم.

قلعه‌نویی در خصوص اینکه چطور شاهرخ شهنازی به همه پست هایی که دارد از جمله حضور در هیأت مدیره ذوب‌آهن می‌رسد گفت: در هیات مدیره سیاست گذاری می شود و این موضوع آن چنان وقتی نمی‌گیرد اما در کار اجرایی آذری تمام تلاش خود را می‌کند.
منبع: فارس
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .