تبیان، دستیار زندگی
بازرسان سازمان بازرسی کل کشور در سال ۹۵، ضمن کشف تخلفاتی همچون « پرداخت دو میلیارد وام بدون کارمزد» از « ۱۵ هزار و ۵۴۰ میلیارد ریال سوء جریان در معاملات دولتی» جلوگیری کردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پرداخت دو میلیارد وام بدون کارمزد

بازرسان سازمان بازرسی کل کشور در سال ۹۵، ضمن کشف تخلفاتی همچون « پرداخت دو میلیارد وام بدون کارمزد» از « ۱۵ هزار و ۵۴۰ میلیارد ریال سوء جریان در معاملات دولتی» جلوگیری کردند.

پیشخوان خبر تبیان
پول

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تسنیم، بازرسان سازمان بازرسی کل کشور در سال 95 بر اثر اقداماتی که انجام دادند، ضمن جلوگیری از 60 هزار و 202 میلیارد ریال فرار مالیاتی، 897 میلیارد ریال رشوه را کشف کردند.

استرداد وجوه به مبلغ 945 میلیارد ریال، جلوگیری از عدم‌النفع دولت به مبلغ 3 هزار و 306 میلیارد ریال و وصول مطالبات دستگاه‌های اجرایی از شرکت‌های خصوصی به مبلغ 369 میلیارد ریال از جمله اثربخشی‌های اقدامات سازمان بازرسی کل کشور در سال 95 بوده است.

همچنین این سازمان در سال گذشته، ضمن استرداد بخشی از مبالغ دریافتی حقوق نامتعارف برخی مدیران، از انحراف قانون تعیین تکلیف چاه‌های فاقد پروانه از مسیر قانونی با وجود فشارهای سیاسی و محلی جلوگیری کرد.

بازگشت سهام 19 درصدی وزارت نیرو در شرکت مهاب قدس به دولت، جلوگیری از انعقاد قراردادهای بین‌المللی که در دوره پساتحریم، تفاهم‌نامه آن منعقد شده است، جلوگیری از واگذاری اموال و املاک سازمان تعاون مصرف شهر و روستا به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی به خاطر مغایرت با قانون و جلوگیری از ارزان فروشی سنگ آهن، جلوگیری از تخریب، تصرف، تغییر کاربری اراضی دولتی، خلیع ید و رفع تصرف از اراضی دولتی به میزان 10 هزار هکتار از دیگر اثربخشی‌های اقدامات سازمان بازرسی در سال گذشته بوده است.

همچنین این سازمان در سال 95 انواع تخلفات را کشف کرده که از آن جمله می‌توان به فروش املاک به مدیران تا 51 درصد کمتر از نرخ کارشناسی، پرداخت رشوه، پرداخت 2 میلیارد وام بدون کارمزد و خرید 231 هزار و 111 متر زمین به مبلغ 19 میلیارد ریال بدون تملک در سال 1387 اشاره کرد.


منبع : تسنیم

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .