تبیان، دستیار زندگی
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: آمار دقیق دانش آموزان مقطع پیش دبستانی و ابتدایی بعد از تکمیل شدن مرحله ثبت نام دانش آموزان اعلام می شود...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حدودهشت میلیون دانش ‌آموز ابتدایی مهر ماه راهی مدارس می ‌شوند

حدودهشت میلیون دانش ‌آموز ابتدایی مهر ماه راهی مدارس می ‌شوند

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: آمار دقیق دانش ‌آموزان مقطع پیش دبستانی و ابتدایی بعد از تکمیل شدن مرحله ثبت‌نام دانش‌آموزان اعلام می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  آموزش و پرورش شهر تهران، رضوان حکیم‌زاده اظهار کرد: آمار دقیق دانش‌آموزان مقطع پیش دبستانی و ابتدایی بعد از تکمیل شدن مرحله ثبت ‌نام دانش ‌آموزان اعلام می‌ شود اما برآورد ما این است که در سال تحصیلی جدید با افزایش جمعیت دانش ‌آموزی در مقطع ابتدایی رو به‌ رو باشیم .

وی تصریح کرد: تمامی تلاش ما و همکاران آموزش ابتدایی در استان ‌ها بر این است تا بهترین امکانات و شایسته ‌ترین فضا برای تحصیل دانش ‌آموزان در مقطع ابتدایی فراهم آید تا نسل آینده بتوانند در فضای مناسب تعلیم و تربیت ببینند .

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: برآوردهای اولیه ما نشان می ‌دهد که مهر ماه امسال در کشور هشت میلیون نوآموز پیش دبستانی و دانش ‌آموز ابتدایی راهی مدارس شوند که در حقیقت این تعداد بدنه اصلی آموزش و پرورش را تشکیل می‌دهد .

حکیم‌زاده به اقدامات خوب انجام شده در قالب طرح انسداد مبادی بیسوادی با همکاری معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری خبر داد و افزود: اقدامات بسیار خوبی با همکاری همه نهادها به ویژه رسانه‌ها آغاز شده تا با آگاه‌سازی خانواده‌ها، دانش‌آموزی از تحصیل باز نماند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: هدف‌ گذاری ‌ها به سمتی است تا در مسیری حرکت کنیم تا در کشور در هیچ مقطع تحصیلی واجب ‌التعلیمی خارج از مدرسه نمانده و همه مشغول تحصیل و تهذیب شوند .

حکیم ‌زاده به همکاری ‌های خوب آموزش و پرورش با محیط زیست در باب طرح مسائل اساسی در حوزه زیست ‌محیطی اشاره کرد و ادامه داد: ما تفاهمنامه‌ های خوبی را با سازمان محیط زیست به امضا رساندیم تا در کتب درسی به ویژه در مقطع ابتدایی آگاهی‌ ها و آموزش ‌های لازم در باب حفاظت محیط زیست به دانش ‌آموزان ارائه شود .

وی اضافه کرد: تغییرات کتب درسی براساس مسائل روز و تحولات علمی مد نظر است اما اینکه بخواهیم در تغییر کتب درسی تابع تصمیم‌ های سیاسی باشیم و یا متناسب با تغییر دولت ‌ها بخواهیم کتب درسی را عوض کنیم، چنین موضوعی اصلاً مطرح نیست .

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: کتب دانش‌آموزان براساس نیازسنجی‌ها و رویکردهای علمی، تحقیقاتی و پژوهشی مد نظر است که امیدواریم در این حوزه بتوانیم با یک برنامه ‌ریزی خوب، نسل آینده انقلاب اسلامی شایسته و در مسیری صحیح تربیت کنیم .

مرکز یادگیری سایت تبیان، تنظیم: زینب شاه مرادی