تبیان، دستیار زندگی
حسن روحانی در نامه ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار استرداد لایحه «اصلاح قانون کار» و «عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه وابسته به بانک توسعه اسلامی» شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روحانی به لاریجانی نامه نوشت

حسن روحانی در نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار استرداد لایحه «اصلاح قانون کار» و «عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه وابسته به بانک توسعه اسلامی» شد.

پیشخوان خبر تبیان
روحانی و لاریجانی

به گزارش تبیان به نقل از خبرانلاین، متن نامه‌ رئیس جمهور خطاب به علی لاریجانی به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر لاریجانی

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

در اجرای ماده 138 قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی استرداد لایحه "اصلاح قانون کار" موضوع نامه شماره 48041/179228 مورخ 13/ 9/ 1391 که به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دلیل نگرانی های ابراز شده و انتقادات صورت گرفته به برخی مواد لایحه از سوی نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی در جلسه 13 /2/ 1396 هیات وزیران به تصویب رسیده است، برای طی تشریفات قانونی تقدیم می‌شود.

حسن روحانی - رئیس جمهور»

رئیس جمهوری روز یکشنبه همچنین در نامه مشابهی خواستار استرداد لایحه "عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه وابسته به بانک توسعه اسلامی" از مجلس شورای اسلامی شد. این لایحه نیز در سال 1390 و در دولت دهم تقدیم مجلس شده بود.

در نامه روحانی به لاریجانی، از اطاله رسیدگی در مجلس شورای اسلامی و عدم تایید لایحه مذکور توسط شورای نگهبان به عنوان دلایل درخواست استرداد لایحه عضویت دولت ایران در صندوق همبستگی اسلامی یاد شده است.


منبع : خبرنلاین

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .