تبیان، دستیار زندگی
رئیس اتاق اصناف ایران از داغ بودن بازار قاچاق قطعات یدکی خودرو و کنترل نشدن ورود این کالا خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بازار قاچاق قطعات خودرو همچنان داغ است

رئیس اتاق اصناف ایران از داغ بودن بازار قاچاق قطعات یدکی خودرو و کنترل نشدن ورود این کالا خبر داد.

پیشخوان خبر تبیان
علی فاضلی

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علی فاضلی در حاشیه افتتاح پنجمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه مسئولان ذیربط باید در این بخش توجه بیشتری داشته باشند، افزود: تولید قطعات بی کیفیت در داخل کشور و عرضه آن با نام برندهای معروف از دیگر معضلات بازار قطعات خودرو است.

وی واحدهای بدون پروانه را محل تولید قطعات تقلبی و بی کیفیت دانست و گفت: با توجه به ارتباط این قطعات با جان مردم، مصرف کنندگان باید برای خرید این قطعات به مراکز دارای پروانه کسب مراجعه کنند.

رئیس اتاق اصناف ایران حجم کم واردات قطعات یدکی خودرو را ناشی از موفقیت تولیدکنندگان داخلی برای تأمین این بازار اعلام کرد و گفت: در مجموعه این نمایشگاه اتحادیه‌های همگن کشوری حضور دارند که در صورت توجه بیشتر به آن‌ها و رعایت استاندارد و تولید باکیفیت می‌توانند رونق بیشتری برای تولید خود ایجاد کنند.

فاضلی همچنین با اشاره به ابلاغ دستورالعمل اختصاص وام به واحدهای صنعتی کوچک و متوسط از سوی بانک مرکزی به بانک‌های عامل ادامه داد: ۱۰ هزار میلیارد تومان در این طرح به واحدهای صنعتی کوچک و متوسط تحت پوشش اصناف اختصاص می‌یابد که در چند روز آینده به طور رسمی اعلام خواهد شد.


منبع : خبرگزاری صدا و سیما

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .